У Підгайцівській громаді підсумували перший етап експерименту «Жовтий мішок»

news

160 кг вторсировини потрапили на сортувальну станцію у передмісті Луцька за результатом першого етапу експерименту «Жовтий мішок», який на території Підгайцівської громади реалізовує компанія ПП «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк», засновником якої є австрієць Крістіан Чернер. Дослідження відбувається на основі роздільного збору відходів у 150 домогосподарствах  у селах Підгайці, Крупа та Липини.

Про це повідомляє пресслужба Підгайцівської сільської ради

Координаторка  проєкту «Жовтий мішок» Алла Гонтар розповіла, що 16 листопада 2021 року відбувся перший збір вторсировини на території Підгайцівської громади, відсортованої учасниками експерименту. Упродовж двох тижнів у «жовтий мішок» учасники експерименту збирали всю упаковку, окрім скла. Решту сміття, за звичним для людей графіком, як і раніше збирає та вивозить Комунальне підприємство при Підгайцівській сільській раді.

Через два тижні збір «жовтих мішків» у Підгайцівській громаді  повторять, а зібрану за перший місяць експерименту вторсировину проаналізують, посортують та  направлять на переробку.

Іноземний партнер Підгайцівської громади з Австрії Крістіан Чернер особисто приїхав на Волинь, аби поспілкуватись з учасниками експерименту та обговорити з ними труднощі, які могли виникати процесі відбору вторсировини від інших відходів та обговорити усі деталі проекту із українськими партнерами.

У селі Крупа під час збору «жовтих»  мішків координаторів проєкту зустріла місцева мешканка – 92 річна Галина Данилівна Драбек, яка однією з перших зголосилася до участі в експерименті. Раніше жінка працювала директоркою школи, тому навіть на пенсії продовжує вести активне соціальне життя. Крістіану Чернеру вона розповіла, що давно чекала таку ініціативу у рідному селі та попросила дати ще «жовтих мішків», бо планує  продовжувати сортування відходи до кінця експерименту, а це ще 3 неповні  місяці.

Заступник Підгайцівського сільського голови Олександр Бляшук зазначив, що схожий експеримент у 90-их роках вперше відбувся в Австрії, пізніше за його результатами збудували чимало сортувальних та переробних заводів та вирішили проблему із сміттям назавжди, а тепер іноземні експерти готові ділитися досвідом з українцями.

Організатори дослідження очікують, що роздільне сортування відходів  у Підгайцях, Крупі та Липинах, дозволить вивчити склад сухого сміття, що продукують мешканці громади і в подальшому на основі цієї інформації сформувати правильний підхід щодо поводження з твердими побутовими відходами у громаді.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев