У Нідерландах пройшли лікування 95 українських дітей з онкологічними захворюваннями

news

Майже 100 онкохворих українських дітей пройшли лікування в Нідерландах. Співпраця буде розширена

Меморандум про співпрацю підписано між керівництвом Центру дитячої онкології Принцеси Максими (Нідерланди) доктором Гітою Галле та очільника Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Романом Кізимою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Це перший практичний приклад співпраці в межах міжнародного медичного партнерства, що започатковує Україна і який реалізується під патронатом Саміту перших леді та джентльменів.

«Вдячний першій леді Олені Зеленській за ініціативу програми міжнародного медичного партнерства в межах третього Саміту перших леді та джентльменів. Зараз вона як ніколи потрібна Україні. За майже 18 місяців повномасштабної війни наша медична система постала перед надскладними викликами. Разом з міжнародними партнерами ми успішно долаємо їх. Однак ми маємо думати і про майбутнє. Майбутнє України-переможниці, одним з елементів якої є якісна сучасна медицина. Впевнений, що саме взаємодія на рівні медичних закладів сприятиме ефективному обміну досвідом, передовими напрацюваннями та стандартами надання медичної допомоги між медиками. Перший меморандум підписано між нідерландським Центром дитячої онкології та Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медцентром. Переконаний, це початок успішної співпраці на благо пацієнтів», – зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Центр дитячої онкології Принцеси Максіми (Princess Máxima Center for Pediatric Oncology) у місті Утрехті – найбільший центр дитячої онкології у Європі. Медзаклад одразу після повномасштабного вторгнення рф, ще в березні 2022 року, відгукнувся на запит українських колег із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру щодо евакуації дітей з онкологічними захворюваннями, організував літаки, поселення, підтримку сімей. Він приймає на лікування найважчих українських пацієнтів: тут уже пройшли лікування 95 маленьких українців. Крім того, лікарі з України мають змогу на запрошення Центру проходити тут стажування, працювати пліч-о-пліч із колегами з Нідерландів й обмінюватися досвідом.

Читайте також: Коли копати картоплю і як зберегти бульби свіжими та здоровими?

«Щоб упоратися зараз і закласти фундамент на період після перемоги, Україна пропонує створення програми міжнародного медичного партнерства. Це програма, яку ми ініціюємо в межах проведення третього Саміту перших леді та джентльменів і реалізуємо в тісній співпраці з МОЗ України. Кожна зацікавлена країна може налагодити безпосередню взаємодію з конкретною лікарнею в Україні, обравши відповідний заклад зі свого боку. Уряди країн супроводжуватимуть і спрямовуватимуть цю співпрацю», – сказала перша леді Олена Зеленська, яка днями відвідала Нідерланди і на власні очі побачила, як піклуються про наших дітей в Центрі.

Програма міжнародного медичного партнерства саме на рівні медичних закладів спрямована на налагодження прямих партнерських відносин між конкретними медичними закладами України з відповідними лікарнями інших країн. Це дозволить скоординувати міжнародну підтримку та забезпечити ефективний обмін практиками та компетенціями. Налагодження такої співпраці на рівні країн вже відбувається, тому всі зацікавлені країни можуть доєднатися до Програми під час Саміту, який відбудеться вже на початку вересня цього року.

Читайте також: Якщо не буде нових обстрілів, не буде графіків відключень: чи готова енергосистема до опалювального сезону?

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев