У Молдові готували свою “Новоросію”

news

Повідомляє korrespondent.net

Правоохоронні органи Молдови затримали 11 членів злочинного угруповання, яке планувало дестабілізувати ситуацію шляхом створення на півночі країни чергової “Новоросії” – так званої “Бессарабської республіки”. Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на прес-службу прокуратури міста Бєльци.

Зазначається, що група спочатку планувала дестабілізувати ситуацію на півночі Молдови, потім в Гагаузькій автономії на півдні країни, щоб згодом розширити свою діяльність в Одеській області України.

“Згідно з попередніми матеріалами слідства, члени угруповання планували атакувати державні інститути. Потім вони мали намір створити нову республіку – “Бессарабську”, так звану “Новоросію”, – зазначив прокурор міста Бєльци Віорел Туряк.

За словами голови парламентської Комісії з національної безпеки, оборони і громадському порядку В’ячеслава Унтіле, ціллю угруповання був також збір зброї для подальших атак на державні інститути і пенітенціарні заклади для звільнення злочинців і злодіїв з в’язниць.

Відомо також, що під час обшуків, які проводилися за 15 адресами на півночі Молдови, в будинках затриманих було знайдено велику кількість вогнепальної зброї та боєприпасів.

Як повідомив начальник Головного інспекторату поліції Молдови Георге Кавкалюк, один з членів угруповання родом з Донецької області. Всі затримані раніше були судимі за особливо тяжкі злочини. Якщо їх провина буде доведена, їм загрожує довічне тюремне ув’язнення.

Раніше в Одеській області відкрито два нових відділи прикордонної служби на кордоні з Молдовою.

Україна і Молдова підписали угоди про транскордонне співробітництво

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев