У листопаді українців чекають важливі зміни

news

Підвищення ціни на газ, карантинні обмеження та оновлені правила ПДР, оновлення Митної служби, запровадження е-водійських прав, перезапуск пунктів на адмінкордоні з Кримом – все це очікує на українців у листопаді. 

Також з наступного місяця працівників освітян та посадовців, котрі не мають щеплення відсторонять від роботи. Змін зазнали й правила дорожнього руху та деякі тарифи на комунальні послуги.

Місячний тариф на газ у листопаді коливатиметься від 7,788 до 38,35 гривні за кубометр газу. Він діятиме для українців, котрі відмовились від річного тарифу.

Ціни на газ для промисловості зростуть майже на 20%. Мінімальна ціна для підприємств, якщо вони не мають боргів і закуповують понад 50 тис. кубів на місяць, становитиме 7 033,2 грн за тисячу кубів разом із ПДВ та вартістю транспортування.

У жовтні мінімальна ціна газу для промисловості становила 5 878,8 грн за тисячу кубів. Ціни на імпортний газ також впливають і на ціну газу для населення. Тому згодом ціни на газ для населення, а відтак, й тарифи на гарячу воду і опалення, мають теж зрости.

Нові правила дорожнього руху

Із 1 листопада наберуть чинності нові правила дорожнього руху. Зміни стосуватимуться велосипедистів, обмеження швидкості за межами населених пунктів для водіїв, дорожніх знаків, правил зупинки, стоянки, а також зміниться змістовне наповнення поняття «державні дороги».

Для українців діятимуть нові діагональні пішохідні переходи та загальні дороги для автомобілів і велосипедистів.

Для велосипедистів діятимуть детальні правила щодо того, як повинні переміщатися велосипедисти; вказані їх права та обов’язки.

Для водіїв зміниться обмеження швидкості за межами населених пунктів. Воно регулюватиметься шириною розмітки. Буде заборонено рухатися зі швидкістю 110 кілометрів за годину, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено розміткою 1.2 (раніше було 1.1 або 1.2). Розмітки різняться між собою шириною – до 15 та 20 сантиметрів відповідно.

До трьох загальноприйнятих типів державних доріг: міжнародні, національні та регіональні, додадуть четвертий тип – територіальні.

Держслужбовців відсторонять від роботи

Із 8 листопада в Україні відсторонятимуть від роботи працівників освіти та посадовців, які не мають щеплень проти Covid-19. Це стосуватиметься працівників:

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Виключенням стануть лише ті працівники, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень проти Covid-19. Однак вони повинні будуть надати медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації, виданий медзакладом.

Митна служба

Із 1 листопада почне працювати оновлена Митна служба. Наразі митниця є складовою Державної фіскальної служби. Наприкінці літа з неї було виокремлено Державну податкову службу, якій відійшли повноваження адміністрування податків.

У конкурсі на посаду голови податкової переміг колишній заступник міністра фінансів Сергій Верланов, а митної – ексзаступник міністра економіки Максим Нефьодов.

Водійські права

З листопада українські водії зможуть створювати власні е-посвідчення та е-технічні паспорти за допомогою мобільного додатка. На Єдиному державному веб-порталі електронних послуг буде доступний спеціальний додаток, за допомогою якого будь-який водій може створити електронний образ свого водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).

Створити його можна буде лише із документів нового зразка – пластикових. Водійські права та технічні паспорти радянського зразка, а також заламіновані, які видавалися у 1990-2000-х роках, не будуть доступні для оцифровування.

Ці електронні документи матимуть таку саму силу, що оригінали. Відтак, водіям, які матимуть е-посвідчення, не треба буде мати з собою ще й традиційні.

Поліцейські перевірятимуть посвідчення за допомогою спеціальних техзасобів через QR-коди.

«Каланчак»

10 листопада мають завершити ремонтні роботи на КПВВ «Каланчак» на адміністративному кордоні із Кримом. 15 листопада цей контрольно-пропускний пункт хоче відвідати президент Зеленський.

Перший етап реконструкції передбачає створення нових «режимних зон», а другий – облаштування сервісних центрів та автовокзалу. Така сама реконструкція триває і на КПВВ «Чонгар».

 

 

За інформацією Главком

0 Комментариев