У Луцьку зросла злочинність

news

У місті зросла кількість злочинів. Причин чимало – реформа поліції, недостатнє матеріальне забезпечення, недоліки у законодавстві.

Про це стало відомо сьогодні, 26 серпня, під час  засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Як розповів начальник Луцького відділу поліції Олег Кічук, ріст злочинності становить 38 %. Причини тут є як об’єктивні, так і суб’єктивні. Насамперед, це економічна ситуація країни, друга причина – це війна на сході України. Окрім того зараз триває реформа поліції, яка фактично на півроку паралізувала роботу правоохоронців. Не вистачає працівників, зокрема нещодавно було оголошено конкурсний набір на слідчих та дільничих інспекторів, який триватиме до 31 серпня.

За словами Кічука, люди йдуть через низьку заробітню плату та великі навантаження – працівники фактично не мають вихідних.

Кічук не згідний також із тим, що все, що було в старій системі викидають, бо патрульна поліція не повинна вся їздити на автомобілях. На його думку, 70 % патрульних мають ходити пішки. Це допоможе працівникам оперативніше затримувати злочинців, адже зараз патрульні їздять на машинах із проблисковими маячками – злочинці вспівають заховатися. Немає в Луцьку і відеоспостереження, що б допомогло краще розкривати злочини. Погане матеріальне забезпечення та недоліки закону – кримінальних авторитетів звільняють за законом Савченко.

Депутати зауважили, що вже два мільйони виділили із міського бюджету на встановлення відеоспостереження, загалом же потрібно 12 мільйонів.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев