У Луцьку зібрали чотири тонни використаних батарейок. ФОТО

news

Протягом двох років у Луцьку зібрали більше чотирьох тон відпрацьованих батарейок та акумуляторів.

      Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Відпрацьовані побутові хімічні джерела струму — це найрізноманітніші батарейки побутових приладів та акумулятори мобільних телефонів, які в нашому побуті застосовується надзвичайно часто, а через деякий час, виходячи з ладу, стають джерелом забруднення довкілля. Потрапляючи на полігон твердих побутових відходів чи в інші місця вони під дією води та сонця розкладаються і забруднюють надзвичайно токсичними речовинами ґрунти, воду, повітря, весь навколишній простір.

       У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та ін. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, 400 літрів води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв’яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою.

       З 2013 року відділом екології Луцької міської ради започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено в школах міста 24 металеві контейнери для таких відходів, і за цей рік учнями зібрано 670 кг батарейок.

       За 2014 – 2015 роки до даної акції долучились дошкільнята міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети „ПАККО”, „Салют”, мережа автозаправних станцій „WOG” та інші. Загальна маса зібраних за останні 2 роки відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 4160 кг, які 23 березня цього року були успішно завантажені та доставлені у м. Львів на підприємство „Аргентум” для подальшої переробки.

       За інформацією заступника директора підприємства “Аргентум” Тараса Когута місто Луцьк єдине в Україні, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів, та ще й в таких великих об’ємах збирає та вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті. Природоохоронний ефект цієї роботи неоціненний.

       Якщо Ви небайдужі до того, який світ оточує Вас навколо і в якому довкіллі житимуть Ваші діти, пропонуємо: принести та викинути використані побутові батарейки та акумулятори мобільних телефонів у спеціальні контейнери встановлені у місті Луцьку у всіх школах міста та у магазинах торгівельних мереж „Салют”, „WATSONS”, “ПАККО”, на автозаправках WOG.

0 Комментариев