У Луцьку відбувся велопробіг, аби привернути увагу до боротьби з гепатитом

news

У центрі міста розповідали про боротьбу з гепатитом. Після того відбувся велопробіг, аби привернути увагу до боротьби із цією проблемою.

Акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, відбувалась сьогодні, 28 липня, на Театральному майдані.

Лікар-інфекціоніст комунального закладу «Луцька міська поліклініка №1» Лариса Рубас наголосила, що зараз особливо високий рівень небезпеки зараження гострим гепатитом А, оскільки діти купаються у воді і можуть набрати у рот води, а через воду – це основний шлях передачі інфекції.

За словами лікаря, спалах гострого гепатиту А буває кожні 8-12 років:

«Я пам’ятаю випадок, коли декілька років тому майже весь район цукрового заводу діти перехворіли гепатитом А. Тоді в Чорногузку занесли вірус приїжджі цигани з Білорусі. Вони в туалет не ходили, а ходили на берег Чорногузки. Потім пішов дощ і змив усі фекалії, заражені вірусом, у річку. Діти купались і захворіли. Тоді вдалося зупинити поширення вірусу на річку Стир», – пригадала лікар.

Лариса Іванівна наголошує, що у спеку особливо ретельно варто дотримуватись гігієни і бути уважним, купаючись на відритих водоймах.

Зауважимо, що за даними лікарів цього року у Луцьку є лише один випадок захворювання гепатитом А. Що стосується гепатиту С, то на Волині приблизно 1,8 тисячі зареєстрованих хворих, а, за словами лікаря, це досить багато.

Такі хворі потребують лікування, тому що гепатит С страшний тим, що він викликає або цироз, або карценому (рак печінки). Особливо, у тих людей, які вживають алкоголь і які хворіють паралельно іншими вірусними захворюваннями. Вважається, що від моменту зараження гепатитом С до цирозу має пройти 10-15 років, але це якщо людина на дієті, не вживає алкоголю і в неї нормальний імунітет.

Наголошує Лариса Іванівна, що пірсинги та інші інвазивні методи, якими зараз молодь захоплюється, – це один із шляхів зараження гепатитом С, так само, як і ін’єкції. Одні із перших, хто дістає гепатит – це наркомани.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев