У Луцьку спека: що пити та скільки, щоб запобігти зневодненню у жарку погоду

news

Високі температури та висока вологість змушують нас більше потіти та втрачати більше води. Це може призвести до небезпечного зневоднення та електролітного дисбалансу. 

Який найкращий спосіб залишатися зволоженим у спекотну погоду?

Висока температура та вологість піддають нас дефіциту води та електролітів

Високі температури змушують наш організм втрачати більше води, ніж це відбувається в холодних умовах. Коли при цьому висока вологість, ми швидше втомлюємося і більше потіємо. Це тому, що вода не випаровується з тіла і не охолоджує його.

У результаті організм виділяє ще більше поту, а разом з ним втрачає додаткову кількість води та електролітів , тобто мінералів, які регулюють обмін рідини в організмі.

Людям, які збираються в теплі країни, необхідно враховувати, що організму може знадобитися до двох тижнів, щоб звикнути до змін. Адаптація буде найважчою в перші дні перебування. Потім потрібно приділити особливу увагу правильному зволоженню організму та відпочинку.

Літня спека: як харчуватися, щоб почуватися краще

Зневоднення порушує як водний, так і електролітний баланс організму – впливає на рівень натрію, магнію та калію. Це погіршує настрій, послаблює нервову систему і позначається на роботі серця.

Якщо мінімальна добова норма споживання води становить приблизно 2,8 літра для жінок і 3,8 літра для чоловіків , то в жарку погоду кількість рідини має бути навіть удвічі більшою.

Найкращі напої. Це не просто вода!

Що пити, коли на вулиці жарко? Бажано води. Якщо нам не подобається його смак без добавок, давайте вибирати ті, які мають додаткові оздоровчі властивості, або потягнемося до інших напоїв, напр

  • лимонна вода ,
  • свіжовичавлені соки,
  • свіжозмішані смузі,
  • сік алое без додавання цукру.

Воду слід пити невеликими ковтками, регулярно, протягом дня кожні 20-30 хвилин.

У жарку погоду підійдуть і природні ізотоніки . Напої, багаті електролітами, включають:

  • вода з медом або іншим натуральним солодким сиропом і лимоном,
  • натуральні фруктові соки з дрібкою солі,
  • настій зеленого або чорного чаю з додаванням цукру і солі,
  • безалкогольне пиво.

Додана в напій сіль сприяє кращому засвоєнню та утриманню води в організмі. Натрій, що міститься в ньому, також поповнює рівень цього електроліту.

Ці поради допоможуть охолодити кімнату без кондиціонера чи вентилятора

Що не можна пити при температурі вище 30 градусів за Цельсієм?

Уникайте вживання алкоголю в жарку погоду , оскільки він розширює кровоносні судини і підвищує температуру тіла.

Також не бажано тягнутися до напоїв з кофеїном , у тому числі енергетичних . Вони можуть надмірно стимулювати нервову систему, збільшувати вироблення тепла та сприяти серцевим проблемам, які і без того напружені спекою .

Також не слід пити занадто часто солодкі напої , оскільки через високий вміст цукру вони мають гірші зволожуючі властивості, а також створюють надлишки калорій, що відгодовують, і порушують обмін речовин.

Також слід відмовитися від вживання гострої, жирної і важкої їжі . Варто замінити їх свіжими фруктами та овочами, які допоможуть заповнити відсутні мікроелементи.

0 Комментариев