У Луцьку сьогодні відбудеться відкриття Міжнародної виставки політичних та антивоєнних карикатур

news

26 червня 2022 року о 13.00 годині в приміщенні Музею сучасного українського мистецтва родини Корсаків (м. Луцьк, вул. Карбишева, 1) відбудеться відкриття Міжнародної виставки політичних та антивоєнних карикатур в рамках міжнародного конкурсу під відомим з початку війни гаслом «Русскій воєнний корабель, іди на ***!»

Ініціатори та організатори цієї експозиції: ГО «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області», Гуманітарний штаб Центру Підтримки Бізнесу, Rotary клуб Миколаїв, Rotary клуб «Одеса-Рішельє», Клуб одеських карикатуристів, управління туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Участь у міжнародній творчій акції взяли більш як 40 художників з України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Білорусії. Румунії, Росії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, СІЛА, Франції, Австрії, Мексики, загалом представлено понад 300 робіт. Варто зазначити, що чимало цікавих карикатур надійшло з Росії та Білорусії, де одні художники виступили відкрито, вказавши своє прізвище та творчий шлях, інші – ретельно шифрувалися, вказавши, що за подібний малюнок вони можуть потрапити до російської в’язниці.

На думку організаторів, війну навряд чи можливо зупинити за допомогою сатири і гумору, незважаючи на відомий вислів «людство, сміючись, розлучається зі своїм минулим». Однак, впевнено сподіваємось хоч на мить наблизити її закінчення, показати справжнє обличчя божевільного диктатора-параноїка, брехливість російської пропаганди, відсутність зародків людяності, моральності та моралі у російських окупантів. На інформаційному фронті «сатира має бути вбивча».

Під час заходу відбудеться погашення тематичних марок з конвертом «Асоль вже не та…», буде презентовано сувенірну монету «Русскій воєнний корабель, іди на ***!» та тематичних кишенькових календариків, організовано благодійний аукціон, зібрані кошти спрямуються на допомогу ЗСУ.

0 Комментариев