У Луцьку підприємцям дали час до червня, аби привести вивіски до ладу

news

Підприємців попередили, аби вони до червня привели вивіски у відповідність, інакше демонтовуватимуть. Однак масовий демонтаж може піти не на користь місту та підприємству КП «Луцькреклама». Підприємство не має де зберігати демонтовані речі, а після самого демонтажу на фасадах будинків залишаються діри, залишки арматури тощо.

Про це йшлося вчора, 20 квітня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Директор КП «Луцькреклама» Олександр Ковальський розповів, що упродовж 2016 року було досить багато звернень щодо стану зовнішньої реклами та безпечності. За словами Ковальського, оперативно працюють із власниками та вирішують ці питання.

Як він наголосив, ще декілька років тому 90 % рекламних щитів були іржаві, зокрема цілий ряд на проспекті Соборності. Упродовж останніх двох років всі засоби зовнішньої реклами були приведені у відповідність до вимог. Демонтували за 2016 рік 343 неправомірно встановлені засоби зовнішньої реклами.

Влітку 2016 року запрацював сайт, який розробило КП «Луцькреклама» з прив’язкою до гугл-карти – розроблена схема стаціонарних засобів зовнішньої реклами з фото, номерами дозволів і коли вони закінчуються, крім того на сайті можна знайти нормативні акти документів, контакти, посилання на ЦНАП на отримання дозволу тощо. На думку директора, це зробило цю галузь більше прозорою.

Крім того зараз створюється на базі сайту онлайн-база вивісок, які є у місті Луцьку. Поки що вона функціонує у закритому режимі, оскільки у процесі розробки.

Спеціалісти КП «Луцькреклама» брали активну участь у розробці концепції розміщення та розвитку зовнішньої реклами та вивісок у місті та порядку розміщення вивісок. Відповідно до приписів, які надало КП «Луцькреклама», у 2016 році управління архітектури погодило 42 паспорти вивісок, розміщені переважно у центральній частині міста.

За словами Ковальського, в основному на порушення ідуть немісцеві підприємці – це або жителі інших районів чи областей, чи іноземці.

Як розповів директор, схитрили «Спортлото», перемістивши рекламу за скло, а відповідно до законодавства те, що знаходиться всередині приміщення не є засобом зовнішньої реклами і не є вивіскою. Як наголосив Ковальський, потрібно затверджувати нові правила благоустрою міста, де прописати такі речі, як, наприклад, прозорість скла і не закритість скла.

Голова комісії Павло Данильчук зауважив, що дуже захаращена рекламою вулиця Лесі Українки і поцікавився, як пришвидшити процес її очищення.

Депутат Андрій Покровський запитав, чи є якийсь правовий механізм для притягнення до відповідальності власників засобів зовнішньої реклами.

Олександр Ковальський зазначив, що якщо виявляють такий засіб зовнішньої реклами, то складають акт, дають 5 днів на усунення порушення, тоді складається вимога, після чого подання у держпродспоживслужбу, де притягують до відповідальності власника і накладають штрафи від тисячі гривень. Якщо ж навіть після штрафу відсутня реакція, тоді приймають рішення про демонтаж засобу зовнішньої реклами.

За словами директора, складніше питання з вивісками, оскільки відповідно до законодавства підприємці зобов’язані розміщувати їх на приміщенні, де працюють.

Інспектори підприємства повідомили підприємців про порядок розміщення вивісок, дали їм термін до червня привести їх у відповідність, після цього всі вивіски, які не відповідають порядку, підлягають демонтажу.

Однак є недолік проведення таких демонтажів, наприклад, на вулиці Лесі Українки після демонтажу залишились на фасаді дірки, арматура тощо, поки власник не поновить вивіску. Масовий демонтаж може не принести користі для міста. Окрім того демонтовані вивіски підприємство не має де зберігати.

Нагадаємо, КП «Луцькреклама» у 2016 році заробило майже п’ять мільйонів гривень.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев