У Луцьку хочуть запобігти неконтрольованому поширенню кіосків
У міській раді хочуть запобігти неконтрольованому поширенню МАФів вулицями Луцька. На сесії міської ради, що відбудеться 31 серпня, буде представлений проект рішення “Про окремі питання щодо розміщення тимчасових споруд на території міста”.
Про це інформують у міськраді.
“Суть питання полягає в тому, що на даний час в Луцьку є близько 400 МАФів, не рахуючи ринків, а міська влада не бажає в Луцьку подальшого збільшення їхньої кількості, адже це застаріла форма торгівлі з 90-их років, яка поступово повинна відходити. Звичайно, це буде не в один момент, але з кожним роком їхня кількість має зменшуватися. Кожен законно встановлений павільйон має документ – паспорт прив’язки, який має кінцевий термін, і коли він закінчуватиметься, буде розгляд, чи доцільно його продовжувати. Якщо МАФи встановлені з порушенням, біля супермаркетів чи торгових центрів, дозвіл не продовжуватиметься”, — пояснив мету розгляду такого проекту рішення заступник міського голови Сергій Григоренко.
Якщо міська рада підтримає проект рішення, то всі вулиці будуть розділені на три категорії:
• вулиці, по яких схема МАФів вже затверджена: проспекти Волі, Перемоги, Молоді, Соборності, Відродження, Грушевського, вул. Винниченка, Гордіюк, Ковельська, Львівська, Рівненська, Центральний парк культури та відпочинку ім. Лесі Українки. На цих вулицях нові об’єкти не встановлюватимуться;
• вулиці, по яких схема знаходиться в режимі розробки. На даний час, в період до 01.12.2016 року, за дорученням заступника міського голови управління містобудування та архітектури міської ради розробляє схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Це вулиці: вул. Воїнів- інтернаціоналістів, Кравчука, Конякіна, Володимирська, Дубнівська, Федорова, Ветеранів, Окружна, Гнідавська, Потебні, Бенделіані, Станіславського, бульвар Дружби народів. По цих вулицях лучани, підприємці зможуть подавати свої пропозиції.
Заступник міського голови Сергій Григоренко закликає підприємців, громадян подавати у письмовій формі свої пропозиції та заперечення через Центр надання адміністративних послуг, або управління містобудування та архітектури щодо розміщення ТС після того, коли проект-схема буде розміщена на сайті міської ради для обговорення;
• вулиці, по яких схема не розроблена і не розробляється. Це стосується більш віддалених від центру міста вулиць. Розгляд заявки по них буде можливим тільки тоді, коли розроблятиметься схема. Це стосується нових МАФів, по вже існуючих рішення прийматимуться у міру закінчення дозвільних документів. Схеми будуть розміщені в інтернеті, де всі зацікавлені лучани зможуть з нею ознайомитись.
Сергій Григоренко вважає, що це допоможе запобігти неконтрольованому поширенню МАФів вулицями Луцька.
З проектом рішення можна ознайомитися тут.
Автор статті: Наталя Хвесик
Деж конкуренція ? За вимогою власників супермаркетів в Україні розпочався наступ на МАФИ, містечкова влада активно включилась в знищення малолго бізнесу, робочих місць для лучан. Ринкова економіка має вирішувати, чи бути МАФам.