У Луцьку функціонує п’ять прийомних сімей

news

Сьогодні, 29 вересня, у Центрі надання адміністративних послуг у місті Луцьку відбувся “круглий стіл” на тему: “Сімейні форми влаштування та підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. Організаторами заходів виступила служба у справах дітей та управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До участі у обговорені запросили представників громадських організацій, релігійних громад.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Розпочинаючи зустріч, начальник служби у справах дітей Федір Шульган зауважив, що 30 вересня відзначають День усиновлення. За його словами, виховання дитини у сім’ї є пріоритетом. На його переконання, усиновлення є найкращою формою прилаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Федір Шульган зауважив, станом на 29 вересня 2017 року на первинному обліку у службі у справах дітей перебуває 153 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 122 дитини прилаштовані під опіку та піклування; 4 — у прийомні родини; 10 — у дитячі будинки сімейного типу; 13 — у державні дитячі заклади; 4 — у сім’ї родичів.

Також він розповів, що у Луцьку функціонує п’ять прийомних сімей, у які влаштовано на спільне проживання 9 дітей. Діє також один дитячий будинок сімейного типу, де продиває вісім діток.

Федір Шульган наголосив, що нині усиновлюють не лише новонароджених дітей, але й уже старших. І це, за його словами, дуже добре. Також всиновлюють і діток з різними вадами та ВІЛ/СНІД. За його словами, раніше це робили лише іноземці.

Потому головний спеціаліст управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Прищепа розповіла, що цьогоріч Уряд затвердив нове поняття у вихованні дітей як патронатна сім’я та наставництво. Так, патронатна сім’я — це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин, на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та визначення форми її влаштування. За її словами, це маються на увазі люди, для яких опіка над дітьми стане основною роботою і за це вони отримуватимуть гроші. Усі охочі створити патронатну сім’ю будуть проходити відповідну перевірку та навчання. Вона наголосила, що ці люди повинні бути готовими у будь-який момент прийняти до себе дитину. У них вона зможе перебувати до шести місяців.

Іншою ж формою є наставництво. Під цим терміном розуміється добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед підготовки до самостійного життя. Галина Прищепа зауважила, що такі особи зможуть відвідувати, спілкуватися з цими дітками, забирати їх на вихідні чи на канікули.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев