У Луцькраді незадоволені фінансовим звітом очільниці КП «Ласка»
Члени «бюджетної» комісії не задоволені фінансовим звітом керівника комунального підприємства «Ласка». Очільниця ж комунального підприємства розповіла, що кошти із міського бюджету виділять лише на зарплату працівникам та відлов тварин, а на медикаменти, харчування тварин, комунальні послуги та обладнання підприємство саме шукає кошти.
Про це йшлося сьогодні, 18 травня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Члени «бюджетної» комісії заслухали фінансовий звіт про роботу комунально підприємства «Ласка» за 2016 рік.
Директор КП «Ласка» Богдана Новарчук розповіла, що з міського бюджету підприємство отримувало кошти лише на заробітну плату та відлов тварин. Підприємство ж має поточні витрати на світло, воду, вивіз сміття, фекалій, трупів тварин, дезинфекцію тощо. За словами Новарчук, ці витрати – це великі кошти, які із міського бюджету не виділяють.
Окрім того постійно витрачають кошти на лікування тварин, на шприци, мішки для сміття, вакцину від сказу, рукавиці, миски, ремонт вольєрів, закупівлю дров, тирси, соломи, продуктів харчування або привезення їх. Нічні виклики також оплачують за кошти, які заробляє підприємство або ті, які перераховує громадська організація «Волинське товариство захисту тварин», де керівником до недавнього часу була Богдана Новарчук. Однак, її змусили вибирати – чи очолювати громадську організацію, чи КП «Ласка». Цього року також витрачали кошти ремонт автомобіля.
За словами директора, у цьому місяці робота підприємства була трішки зупинена, тому підприємство має фінансові труднощі.
Богдана Новарчук також додала, що гранти, які були написані, вигравала саме громадська організація, а не КП «Ласка». Завдяки цим грантам комунальне підприємство отримало у своє користування морозильну камеру за 135 тисяч гривень, обладнання для операційної та медикаменти за 100 тисяч гривень та автомобіль за 260 тисяч гривень.
Голова «бюджетної» комісії Павло Данильчук поцікавився стосовно коштів, виділених міською радою на будівництво притулку. Новарчук розповіла, що Луцькрада виділяла минулого року 500 тисяч на будівництво притулку і у цьому році 300 тисяч гривень на продовження цього ж будівництва. Також було витрачено 718 тисяч гривень на зарплату і 49 тисяч гривень на підключення електроенергії.
Депутат Борис Смаль зауважив, що міська рада виділила 800 тисяч гривень, а завданням Новарчук було залучити 90 %, тобто майже 8 мільйонів з Міністерства екології. Він зазначив, що цих коштів немає. Новарчук пояснила, що кошти не виділи на КП «Ласка», а були перераховані на виконавчий комітет Луцькради, тому їх немає у цьому фінансовому звіті і пообіцяла зробити додатково звіт про це. Вона пояснила, що Міністерство у минулому році виділило 500 тисяч гривень а у цьому році має дати ще два мільйони гривень до кінця року. Кошти надійдуть на виконавчий комітет Луцької міської ради. Міністерство має згодом дофінасувати у міру надходження, отож це фінансування може тривати декілька років. Вона додала також, що для завершення будівництва притулку залучає інші джерела, тобто грантові кошти та кошти з обласного фонду екології для того, щоб у цьому році завершити будівництво.
Депутат Смаль наголосив, що цей документ, який підготувала Новарчук не є фінансовим звітом. Також Смаль запитав, яким чином відображається у бухгалтерському обліку і у фінансову звіті все, що надавали для КП «Ласка» безоплатно.
Богдана Новарчук пояснила, що за актом прийому-передачі. Депутат Олександр Кравченко також поцікавився, чи провели аудит на підприємстві, як просили депутати. Новарчук зазначила, що уже завершують це.
Депутат Тарас Шляхтич зауважив, що люди досить часто скаржаться на те, що їм відмовляють у викликах на відлов тварин і попросив проконтролювати це питання, бо якщо порахувати кількість витраченого бензину, то їздять немало. Новарчук зауважила, що машина уже не нова і 5-7 разів ремонтували її, тому буває, що відкладають виклики.
Данильчук зазначив, що звіт поданий не у належній формі – не розписано конкретно, куди і на що витрачали кошти.
Депутат Борис Смаль також попросив розповісти, як проводили фінансові розрахунки між КП «Ласка» і ГО «Волинське товариство захисту тварин», яке очолювала Новарчук. Директор зазначила, що громадська організація передавала актом прийому –передачі медикаменти та інші необхідні речі для підприємства. Смаль відповідно поцікавився, а де у громадській організації брали кошти на це.
Новарчук відповіла, що вона неодноразово закупляла за свої особисті кошти медикаменти та передавала їх на підприємство. Сама ж громадська організація нічого не брала із підприємства. Смаль запитав, чи були такі факти, коли громадянин здавав тварину і платив цій гроадській організації благодійні внески. Новарчук відповіла, що кошти ніякі не збиралися, лише була скринька для допомоги. Смаль зауважив, що, наприклад, понад 200 тисяч передані від громадської організації для підприємства і поцікавився, чи є ці кошти відображені у декларації Новарчук. На це вона відповіла, що крім неї закуповували необхідне для підприємства й інші люди.
Заступник міського голови Костянтин Петрочук пояснив, що Богдана Новарчук переживала, що комунальне підприємство не може приймати фінансову допомогу, тому кошти брала громадська організація, а тоді допомагала для комунального підприємства. Він зауважив, що питання вивчили, скриньки зараз цієї там уже немає. У бухгалтерії вияснили, що комунальне підприємство може отримувати безповоротну фінансову допомогу. На території поставлять термінали і люди зможуть перераховувати благодійні внески через банк.
Депутат Борис Смаль висунув пропозицію, щоб громадська організація «Волинське товариство захисту тварин» надала фінансовий звіт за 2016 рік, оскільки працювало із комунальним підприємством Луцькради. Депутати погодили цю пропозицію.
До слова Богдана Новарчук працює із грудня 2012 року і на цей момент звільнятись не планує із підприємства.
Автор статті: Мар'яна Метельська