У Луцькому районі громада передає лісництву понад 500 гектарів землі з самосійним молодим лісом

news

Самосійні насадження на Волині починають набувати статусу державних лісів. 

Приклад – ділянки, які одними з перших погодилася передати до держлісфонду Колківська громада Луцького району. Тут у державну власність загалом перейде більше 500 га земель, де вже практично росте молодий ліс.

Зараз  лісівники займаються оформленням необхідних документів – на 370 га філія «Колківське лісове господарство» оформила речові права. 

Це – найбільше на Волині та Рівенщині. 

Загалом в обох областях громади попередньо погодилися передати до держлісфонду 2 тис. га із понад 7 тис. гектарів наявних лісових ділянок аналогічного невизначеного статусу.

На майже 625 га філії Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” вже оформили речові права. 

Наступний етап – проведення базового лісовпорядкування – польові та камеральні роботи, проведення реконструкційних рубок та заходів із доповнення головною породою, проектування лісогосподарських робіт, що включає облаштування мінсмуг, прокладання необхідної дорожньої інфрактруктури та найголовніше – необхідну кількість доглядів.

Лісівники вже включили масиви у маршрути рейдів, так як території самостійних лісів є частими причинами створення стихійних сміттєзвалищ, виникнення пожеж та незаконних рубок. 

Читайте також: Луцьк готується відзначити День міста: що цікавого заплановано

«Незважаючи на те, що такі ділянки – це додаткові витрати та відповідальність для філій, ми будемо продовжуватиму роботу. Це – інвестиція в майбутнє. Не можна дозволити, щоб ліс, який виріс природно, через законодавчі та інші правові неузгодженості був просто знищений.  При правильно спланованій роботі через 15 чи 20 років всі ці насадження стануть  високобонітетними лісами. І таку однозначну екологічну позицію повинні займати не лише лісівники, а всі представники місцевої влади та кожен у громаді», – наголосив директор Поліського лісового офісу Олександр Кватирко.

Читайте також: Донором став батько: 15-річному Сашкові з Волині зробили пересадку нирки 

За інформацією: Поліського лісового офісу 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев