Донором став батько: 15-річному Сашкові з Волині зробили пересадку нирку

news

Протягом останніх п’яти років Сашко змушений був перебувати у лікарнях, реанімаційних відділеннях та у залі гемодіалізу. Його нирки відмовили через аутоімунне захворювання — системний червоний вовчак.

Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

За словами батьків пацієнта, спочатку в Сашка з’явилися набряки та зменшилася кількість сечі. Невдовзі нирки повністю відмовили. Як встановили медики, такий стан зумовила аутоімунна хвороба — системний червоний вовчак. При цьому захворюванні імунна система виробляє антитіла, які атакують та руйнують здорові клітини, тканини та органи власного організму, зокрема серце, легені та нирки. Для того, щоб компенсувати функції нирок, Сашко роками, по кілька разів на тиждень, ходив на гемодіаліз та постійно проходив лікування.

Понад рік тому родина звернулася до Центру трансплантології. Медики  Центру планували пересадити хлопцю нирку від батька. Але на заваді став коронавірус. Через недугу стан Сашка дуже погіршився, його навіть довелося госпіталізували у реанімацію. Як результат – трансплантацію довелось відкласти.

Сашка ми вже спостерігаємо довгий період, з минулого липня. Останній рік перед трансплантацією був найважчий — пацієнта не вдавалося довести до компенсованого стану, який би дозволяв нормально пережити ту операцію. Він був дуже виснажений, не вдавалося врегулювати активність системного червоного вовчаку,

— розповів керівник Центру трансплантології Першого ТМО Львова Максим Овечко.

Запропонована схема лікування дозволила Сашку увійти у стійку ремісію та трансплантувати нирку безпечно.

Операція, яка  тривала шість годин, була успішною: нирка запрацювала в тілі Сашка відразу на операційному столі.

Трансплантація пройшла суперуспішно. Була тривала підготовка, але результат дуже хороший, оскільки пацієнт на восьмий день виписується після трансплантації. Хлопцю 15 років, в нього все життя попереду, тому, надіємося, нирка буде служити дуже довго і він не буде знати, що таке стіни лікарні. Зараз Сашко приймає препарати, які стримують це основне захворювання, захищають нирку, хвороба не прогресує, а тому всі системи організму працюють дуже добре. Тому його стан здоров’я буде покращуватися просто з кожним тижнем,

— каже Максим Овечко.

Після реабілітації Сашко зможе повернутися до школи та грати у футбол з друзями, рибалити та жити  повноцінним життям.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев