У Чорнобилі збираються створити біосферний заповідник

news

Мінекології звернулося до Адміністрації президента з відповідною пропозицією. Про це пише Корреспондент.net.

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник площею 227 тис. га. Про це в.о. глави Мінекології Ганна Вронська повідомила на засіданні парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи.
З пропозицією відомство звернулося до Адміністрації президента. “У зв’язку з відзначенням 30-річчя з дня чорнобильської трагедії в цьому році ми вживаємо всіх заходів, щоб якомога швидше був підписаний указ президента про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника”, — сказала Вронська.
“Ми сподіваємося на те, що встигнемо до 26 квітня. Підготовча робота вже проведена. Очікуємо кроків від Адміністрації президента”, — додала вона.
Також Вронська повідомила про те, що в планах міністерства збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.
“За умовами угоди про асоціацію з Євросоюзом ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду майже до 15% території країни. Ми розраховуємо на те, що наступного року вийдемо щонайменше на 8%”, — сказала виконувачка обов’язків міністра екології.
Нагадаємо про те, що зараз площа зони відчуження становить близько 260 тис. га. Чорнобильська зона включає в себе північну частину Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль і Прип’ять, і північну частину Поліського району Київської області.
Раніше міжнародна група екологів з Білорусі, Європи і США провела дослідження, що оцінює стан флори і фауни в “зонах відчуження” після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.
0 Комментариев