У 2021 році 93 медичні заклади Волині надавали безоплатну медичну допомогу

news
Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.
У 2021 році 93 медичні заклади Волині надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 8 приватних закладів та 16 лікарів приватної практики.
За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 3,2 млрд грн. Зокрема: 
● За екстрену медичну допомогу — понад 271 млн грн;
● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 542 млн грн;
● Та понад 1,9 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.
“Завдяки Програмі медичних гарантій лікарні Волинської області отримали можливість заробляти гроші за результат роботи, а не лише за сам факт існування. Пацієнти ж мають змогу обирати той медичний заклад і тих лікарів, яких захочуть самі, й більше не “прикріплені” до поліклінік за місцем реєстрації. НСЗУ за єдиними тарифами платить за медичні послуги, які справді необхідні пацієнтам, люди отримують безоплатну медичну допомогу, а лікарні – шанс розвиватися і ставати кращими для пацієнтів”, – пояснила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
 
Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для волинян. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 373 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплати досягли майже 12 млн грн.
Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Волинської області майже 195 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила 104 млн грн.
У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев