Ці знання рятують життя: Про що варто пам’ятати пішоходам

news

Пішоходи, ви також учасники дорожнього руху, які зобов’язані дотримуватися правил дорожнього руху 

Часто громадяни переходять проїзну частину поза встановленими місцями, без світлоповертальних елементів, вибігають на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід, перетинають дорогу на заборонений сигнал світлофора тощо. Таким чином, люди наражають на небезпеку і себе, й інших учасників дорожнього руху.

Неочікувана поява пішохода на проїзній частині з-за об’єктів, що затуляють оглядовість, може призвести до того, що автомобіль не встигне загальмувати. Адже будь-який транспортний засіб має гальмівний шлях, тому водій не зможе миттєво запобігти зіткненню під час раптової появи пішохода.

Читайте також Календар магнітних бур на травень 2023: Метеозалежним буде не легко 

Також пішоходи повинні упевнитись у відсутності небезпеки на кожній смузі проїзної частини, навіть якщо вони рухаються по пішохідному переходу.

А ще, якщо ви маєте перевагу у русі, то повинні переконатись у тому, що виходити на проїзну частину — безпечно. Також пам’ятайте про “сліпу зону” великогабаритного транспорту та будьте особливо обережними і уважними у темну пору доби.

Наголошуємо, що пішоходи-порушники несуть відповідальність за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами) КУпАП. 

Читайте також На замітку водіям мотоциклів, скутерів та мопедів

Незнання правил дорожнього руху не звільняє пішоходів від відповідальності!

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев