ТОП-10 гарячих напоїв взимку

На дворі зима, хоча і поблажлива цього року. Однак організм все рівно потрібно берегти та зігріватися. Отож, інформаційний портал «Волинь.info» підготував вам підбірку гарячих напоїв, які не лише зігріють вас, а й додадуть ще більше святкового настрою. Рекомендуємо готувати із новорічно-різдвяними думками.
- Ег-ног
Такий напій готують на Різдво американці. За історичними свідченнями, ег-ног походить від англійського пусету (приготовлений із молока, яєць та елю), який був популярним в середні віки. Рецепт ег-нога потрапив у США під час англійської колонізації. Англійці розводили курей та корів, тому інгрідієнтів на приготування напою вистачало. Серед алкоголю дешевим тут був ром, тому його почали додавати в напій. Ми пропонуємо вам класичний рецепт гарячого ег-ногу:
Потрібно збити 4 жовтки, додати третину чашки цукру і знову збити до побіління суміші. У каструлі змішати пів-літри молока, чашку вершків, додати дрібку мускатного горіха та довести суміш до кипіння, постійно перемішуючи. Тоді зняти з вогню, акуратно перелити до жовтків. Поставити на маленький вогонь та підігрівати, поки суміш не загусне. Окремо збити білки до твердих піків та додати до маси в каструлі. Наприкінці влити 90 мл рому.
- Грог
Такий зігрівальний напій традиційний для Великобританії та Ірландії. В Англії кілька століть грог був невід’ємною частиною раціону матросів та офіцерів Королівського флоту. Тоді цей напій складався з рому, наполовину розведеного водою з лимонним соком. Зараз грог готують, додаючи різні спеції, зокрема корицю чи імбир. Лимонний сік часто замінюють апельсиновим чи грейпфрутовим.
Грог готують у такий спосіб: спочатку потрібно закип’ятити воду із соком та спеціями. Тоді знімають із вогню і доливають ром. Міцність традиційного грогу – близько 20 º.
- Пунш
Напій виник в XVII столітті. Придумали його ті ж британські моряки, які шукали якусь слабоалкогольну альтернативу пиву – справа у тому, що воно в південних широтах втрачало смак. Моряки готували пунш на основі рому, додаючи воду, фрукти, цукор та спеції. Вважають, що для пуншу потрібно п’ять складових – міцну, слабку, солодку, кислу і пряну. Пунш швидко став популярним серед англійської аристократії. Його пили на прийомах із гігантських чаш. Згодом набув поширення і серед американців.
Пропонуємо старовинний рецепт пуншу:
Потрібно ¼ лимонного соку, 3 частини води і рому, 2 частини цукру, ангостура (гірка настоянка зі спецій, страв і прянощів) мускатний горіх.
Розчиніть в гарячій воді (але не у кип’ятку) цукор. Після цього додайте ром. Підігрійте до 70 градусів. Додайте на смак трішки ангостури та дрібку мускатного горіха.
- Безалкогольний глінтвейн
Традиційний напій для Австрії, Німеччини та Швейцарії, який у всіх асоціюється із вином, однак саме у цих країнах на гірськолижних курортах пропонують безалкогольний глінтвейн.
Для того, аби приготувати потрібно 3 склянки соку червоного винограду, склянку води, 2–3 кружальці апельсина та лимона, 2–3 скибочки яблука. Воду змішайте з соком та нагрійте на середньому вогні, додайте фрукти та спеції (корицю, гвоздику, кардамон, бадьян та запашний перець). Не доводьте до кипіння. Після цього зніміть з вогню та дайте настоятись 5 – 7 хвилин. Після цього розлийте у склянки та прикрасіть цедрою лимона та апельсина.
- Апельсин і кориця
Зігріє чудово також такий напій: поріжте на шматочки апельсин, додайте 1–2 палички кориці. Все це залийте літром гарячої води. Потрібно дати настоятись.
- Збитень
Що воно таке? Ніколи не чули? А виявляється у слов’ян такий напій користувався величезною популярністю. перша згадка про цей напій у 1128 році. для того, щоб приготувати його потрібно 150 г меду розігріти упродовж 2–3 хвилин, знімаючи піну. Після цього розчиніть у склянці гарячої води 100 г цукру та влийте це в медову суміш. Поставте та малий вогонь та тримайте до утворення однорідної консистенції. У іншу ємність налийте дві літри води, додайте 2 г меленої кориці, 2 ч. л. меленого імбиру, кілька листочків сухої м’яти, 5 горошин чорного перцю, 5 квіток гвоздики та доведіть суміш до кипіння. Процідіть та з’єднайте із медово-цукровим сиропом. Добре перемішайте. Зловживати цим напоєм не потрібно, оскільки він містить фруктозу, яка є швидкими вуглеводами, а тому не варто пити тим, хто прагне схуднути .
- Імбирний чай
Для людей, у яких творча робота та великі розумові навантаження, рекомендуємо чай з імбиру. Він має тонізуючі властивості, а якщо додати лимон, то ще і хороший засіб для профілактики застуди.
Для приготування такого чаю візьміть 1 л води, 3 ст. л. меду, трошки меленого чорного перцю, 1 лимон або апельсин, нарізане листя м’яти.
Закип’ятіть воду, вкиньте натертий імбир. Покип’ятіть декілька хвилин, оді процідіть, додайте перець, лимон чи апельсин, м’яту та мед.
- Обліпиховий чай
Чудовим гарячим напоєм та водночас джерелом антиоксидантів, вітаміну С та Е є чай з обліпихи. Обліпиха допоможе також зберегти шкіру здоровою та молодою, має протизапальну дію. Вчені уже довели, що обліпиховий чай з медом є найкращим антидепресантом. Такий напій надзвичайно смачний.
Отож, аби приготувати цей чудо-чай потрібно 150 г обліпихи, 2 ст. л. чорного чаю, 2 ст. л. меду, пів-літри води.
Ягоди обліпихи промийте, 2/3 частини їх розімніть на пюре. У чайник покладіть обліпихове пюре, решту ягід та чорний чай. Залийте це кип’ятком та дайте настоятися 10–15 хвилин. Готовий чай потрібно продідити та додати у нього мед. Можна готувати і не додаючи чорний чай.
- Чай із шипшини з медом
Шипшина теж багата на вітамін С, тому у холодну пору є чудовим засобом для зміцнення імунітету.
Потрібно 20 г плодів шипшини, 15 г меду, 5 г лимонного соку, 200 мл води.
Приготування такого чаю досить просте: сушені плоди шипшини подрібніть, залийте окропом та варіть 10 хв в емальованому посуді, закривши кришкою, потім дай йому настоятися 10 хвилин. Відвар потрібно процідити. Додайте за смаком мед та лимонний сік.
10. Какао
Ну, і як же обійтись взимку без какао, дивлячись різдвяні фільми? Раніше його називали «напоєм богів». Какао містить антиоксиданти та серотонін, речовину, яка піднімає настрій. Індіанці Майя додавали в какао трохи борошна, ванілі та перцю чилі. Називався такий напій «чоколатль» та на їх думку, надавав тілу молодості та прояснював розум.