“Тоді у нас вийшло. Тепер шляху назад немає” – Турчинов привітав українців з Днем гідності

news

Повідомляє gazeta.ua

У цей день два роки тому почався складний шлях України до очищення. Про це у привітанні українців з Днем Гідності заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

“У мене таке враження, що за цей час пройшло не два роки, а більше десяти. Коли ми в листопаді 2013 року вийшли на Майдан, ніхто навіть не очікував, що це призведе до подібних революційних змін. У всіх було лише відчуття, що зараз відбуваються правильні речі, що ми не можемо відступити, що Україна у нас одна і тільки разом, об’єднавшись, ми зможемо її врятувати.

Тоді у нас вийшло. Але це був тільки перший крок, бо далі була війна, агресія по відношенню до нашої країни, і нам потрібно не тільки її подолати, але й забезпечити масштабні зміни і економічне відродження України як демократичної європейської держави”, – зазначив Турчинов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День народження Майдану. Як починалася революція (день 1)

“Сьогодні, на жаль, відбувається багато спекуляцій навколо величі Майдану. Дехто дозволяє собі спроби конвертувати години або хвилини, проведені там, в якийсь політичний капітал, деякі сперечаються, хто більше зробив для перемоги Революції Гідності, а хто менше. Ці спекуляції і суперечки вихолощують сутність Майдану і свідчать про ницість людей, які відносяться до Революції Гідності як до розмінної карти.

Виміряти хто більше зробив для Майдану неможливо. Кожен там робив рівно стільки, скільки міг, скільки йому підказувала совість. Крапка. Кожен, хто там був, зробив свій внесок, малий чи великий, але без цього вкладу Майдану не сталося б. Єдині, хто зробив більше всіх, хто тоді віддав все без залишку – це Герої Небесної сотні. Це люди, які пожертвували всім, віддали своє життя заради України. І сварки навколо Майдану тільки зменшують їх жертву, тому, давайте будемо гідними їх пам’яті і подвигу. Вічна їм пам’ять …

Кожна річниця – це момент істини, момент підведення підсумків, але це лише проміжний пункт, тому що остаточно підвести риску під життям неможливо, адже зміни – це процес. Це процес, який повинен початися, насамперед, всередині кожного українця. Потихеньку, незважаючи на опір, відбуваються зміни всередині нас і в країні. До остаточної перемоги ще не близько, але, як і тоді, Україна у нас одна, і назад шляху немає. Зі святом! З Днем Гідності!” – йдеться у вітанні Турчинова.

0 Комментариев