“Тактика Фоменка зовсім не “боягузлива”, а реалістична” – Случевський

news

Повідомляє gazeta.ua

Відомий український спортивний журналіст Семен Случевський про вихід збірної України на Євро-2016.

“Потрапляння збірної України на Євро – це велике свято. До того ж, не варто забувати, що “прокляття” плей-оф подолано. Нехай і з 6-ї спроби. За кількістю участі у стикових матчах Україна, напевно, рекордсмен.

Головні козирі збірної: бойовий дух футболістів і тренерів. Це особливо проявилося у матчі у Маріборі. Команда не просто не програла досить сильній збірній, в якій більшість футболістів грає у чемпіонатах Італії, Іспанії, Німеччини, але й не піддалися на свідомі провокації та брутальність суперників.

Це – “людський фактор” наших гравців, а суто футбольні козирі – гра на контратаках і стандарти. Цю філософію придумав зовсім не Фоменко. Так грають українські футболісти вже 40 років. Як доказ – трофеї, які вони завоювали в 1975, 1986, в 1988 рр.

Недоліки – занадто коротка лава. У нас взагалі реальних “бійців”, які відповідають викликам Євро – не більше 15. До чемпіонату ще більше півроку – тренерський штаб повинен добре перевірити в контрольних матчах молодь з “Зорі” – Малиновського, Бутківського, Караваєва, Шевченка та ін., молодих Коваленка із “Шахтаря”, Зінченка із “Уфи”. Бутко зараз набрав форму в “Амкарі”. Чекаємо реального відновлення Євгена Макаренка.

Фоменко – дуже досвідчений тренер, учень Лобановського. У нього тактика зовсім не “боягузлива”, а реалістична, виходячи з потенціалу наших футболістів. Ну, не вийде у нас грати в позиційні атаки з триманням м’яча. У нас була така перевага зі словаками, а в минулому відборі з англійцями. Ну, і яку користь це дало?

Гарячі голови пропонують замінити Фоменка на Маркевича, Вернидуба чи Шевченка. При всій повазі до них, не маючи тієї обойми футболістів, яка їм потрібна ні Маркевич в “Дніпрі”, ні Вернидуб в “Зорі” в євротурнірах не змогли досягти тих результатів, які від них очікували.

Шева – великий футболіст, але як тренер він не працював жодного дня. Ніхто не хоче помічати, що у Фоменка чудовий мікроклімат у збірній. Він нікого з футболістів публічно не критикує”, – каже Случевський.

Додамо, що жеребкування Євро-2016 відбудеться 12 грудня. Збірна України потрапила у другий кошик.

Більше про вихід збірної України на Євро-2016 та її перспективи читайте в одному з наступних номерів журналу “Країна”.

0 Комментариев