Син потрапив у полон, а його колишня дружина оформила на себе всі виплати
Офіційно не розлучені, але спільно давно не проживали.
Чи можливо припинити виплати для невістки, або перевести їх на себе? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.
Запитання клієнта:
Мій син потрапив у полон. Він був одружений, але вже більше року до війни не жив із своєю жінкою, хоча вони і не розучилися, бо треба було це робити через суд. У них є дитина, і він щомісяця давав гроші на неї. Також він допомагав грошима мені, бо я інвалід другої групи і пенсії на життя не вистачає. Останні пів-року син жив громадянським шлюбом із хорошю дівчинкою, вони мали одружитися після того, як він розведеться з колишньою дружиною.
Після того, як син потрапив у полон, його колишня дружина оформила на себе всі виплати, казала що має нормальні гроші. Я кажу, що це гроші сина, візьми собі на дитину, а інше віддай мені, я буду збирати йому на лікарів, реабілітацію після полону. Вона ж бачить, які наші хлопці приходять! І мені на ліки треба. Спочатку вона погоджувалася, а зараз каже що це гроші на майбутнє дитини. Невістка любить випити, погулює, не думаю що дитина щось отримає. Мені не дає ні копійки.
Чи можна щось зараз зробити, щоб їй не виплачували ці гроші, і щоб їх перевели на мене, або хоча б щоб вони лежали у банку до того часу поки син повернеться?
Читайте також: Розподіл майна: чи може чоловік відсудити половину автомобіля придбаного у шлюбі, але за кошти дружини
Відповідь юриста:
На жаль ваша невістка оформила ці виплати, як офіційна дружина вашого сина. Це абсолютно законно. Шлюб не розірвано і вона не колишня дружина, а фактична. Щось у даній ситуації може робити виключно ваш син, коли повернеться з полону. Робити можна буде наступне: або витребовувати у неї ці гроші через суд (однак потрібно буде орієнтуватися на актуальну судову практику на час розгляду справи, який правовий статус цих коштів, чи це будуть кошти подружжя, чи його особисті кошти, т.я. зараз є різні думки з цього приводу), або ділити ці кошти, як спільне майно подружжя. Можливо з´являться ще якісь варіанти вирішити питання. Зараз важко сказати, який спосіб повернути гроші кращий, потрібно буде орієнтуватися виходячи з ситуації, яка буде на час подання позову до суду. Хоча, за можливості краще звичайно справу до суду не доводити, і розійтися миром. Якщо ж миром не вийде, звертайтеся. І нехай після повернення обов´язково розлучиться!
Читайте також: Чи можливо стягнути аліменти за попередні роки?
Матеріал підготовлено за інформацією:
Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».
Правова допомога та консультації в цивільних справах
м.Луцьк
Тел/вайбер 097 38 58 658
Автор статті: Малашкевич Анна