«Свобода» вимагає покарати винних у нецільовому використанні шкільних автобусів

news

Перший заступник голови Волинської обласної ради, свободівець Олександр Пирожик звернувся до прокурора області Максима Киричука, начальника ГУ НП в області Петра Шпиги, голови Волинської ОДА Володимира Гунчика та начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Людмили Плахотної із вимогою здійснити перевірку фактів нецільового використання «шкільних автобусів» для звезення людей на інспіровану штучну акцію протесту 8 лютого 2017 року, та встановити і покарати винних у зловживанні службовим становищем.
Про це інформує прес-служба Волинської обласної організації ВО «Свобода».
У депутатському зверненні зокрема йдеться про те, що 8 лютого 2017 року біля приміщення обласної ради відбулася пікетування, інсценоване для «відбілювання» начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка, роботі якого 2 лютого 2017 року сесія обласної ради з ініціативи фракції ВО «Свобода» дала незадовільну оцінку.

 

«Після спілкування з пікетувальниками стало очевидно, що справжні ініціатори акції – не профспілки, як було заявлено, а посадовці, зацікавлені у збереженні на посаді Кватирка О.М., які, вочевидь, і зорганізували відповідне звезення людей на інспіровану штучну протестну акцію під прикриттям профспілкових активістів… Тим часом, як заявляють окремі учасники акції, які побоялися називати свої імена та прізвища, напередодні їх дійсно примушували саме на цей день, 8 лютого 2017 року, писати заяви про одноденні відпустки без збереження заробітної плати – задля участі в цій акції», – йдеться у депутатському зверненні.

Це схиляє до думки, що зі сторони адміністрації ДЛГ, або ж і за безпосередньою вказівкою керівництва ВОУЛМГ та особисто Кватирка О.М., на працівників лісової галузі чинився адміністративний тиск, аби змусити їх їхати на пікет до Луцька і створювати видимість масової акції протесту.

«На жаль, спробою використати працівників у чиїхось корисливих цілях організатори акції не обмежилися. Вірогідно, вони вдались і до неправомірного використання транспорту та пального для доїзду учасників акції до Луцька на інсценоване пікетування облради. Для цього, окрім іншого транспорту, були задіяні у т.ч. «шкільні автобуси» марки «Богдан»… Яскравий доказ – вивіска на лобовому склі одного з автобусів: «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-III ступеня – гімназія» смт Стара Вижівка» (державний номерний знак – АС 8579 ВО). Номерний знак іншого «Шкільного автобуса» – АС 3211 ВО», – аргументує Олександр Пирожик.

Свободівець вважає неприпустим той факт, що під час 10-радусних морозів і снігових хурделиць, у період, коли закриваються малокомплектні школи, а десятки й сотні учнів відчувають проблеми з доїздом до опорних шкіл, коли гостро стоїть питання щодо закупівлі шкільних автобусів, а з бюджетів різних рівнів виділяються мільйонні суми коштів на забезпечення учнів транспортом, ці ж «шкільні автобуси» використовуються для організації мітингу на захист окремого високопосадовця.

У зв’язку з викладеним, Олександр Пирожик вимагає здійснити перевірку викладених відомостей і дати оцінку відповідним діям (бездіяльності) посадових осіб державних органів влади, зокрема щодо зловживання службовим становищем посадових осіб, встановити винних та притягнути їх до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Свободівець просить також вжити заходів, які б унеможливили переслідування рядових працівників галузі лісового господарства, котрі відмовилися чи з якихось причин не взяли участі у згаданому мітингу, або ж «не так активно виступали» у згаданій акції.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев