Суд відмовився визнавати Єрофеєва і Александрова військовополоненими

news

Повідомляє gazeta.ua

Вищий адміністративний суд України відмовився розглядати позов адвокатів затриманих на Донбасі росіян Олександра Александрова і Євгенія Єрофеєва про визнання їх військовополоненими.

Про це повідомила адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська, передає BBC-Україна.

“Позов повернений”, – зазначила Соколовська.

Суд і раніше повертав позов адвокатам – для доопрацювання, після чого захист вносив його повторно.

Захист просив суд визнати Александрова і Єрофеєва військовополоненими на підставі того, що вони нібито проходили контрактну службу у лавах збройних формувань самопроголошеної “ЛНР”.

“Відповідачем у цій позовній заяві є Україна в особі президента України Петра Порошенка. Крім того, третьою особою є Генпрокуратура, СБУ та товариство Червоного хреста України, який також визнає, що вони є військовополоненими, і до них повинні застосовуватися норми Женевської конвенції, а не кримінальне переслідування”, – пояснювала Соколовська.

Визнання російських громадян військовополоненими допомогло б захисту організувати судовий процес відповідно до Женевської конвенції.

Нагадаємо, Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва затримали у травні під час бою біля міста Щастя. За даними прокуратури, чоловіки назвалися військовими головного розвідувального управління Генерального штабу Російської Федерації.

Євгену Ерофєєву і Олександру Александрову загрожує довічне ув’язнення.

0 Комментариев