США закликали Туреччину зміцнити кордон із Сирією – ЗМІ

news

Повідомляє korrespondent.net

США наполягають на збільшенні контингенту турецьких військ на 100-кілометровому відрізку кордону із Сирією, через який, за даними американських чиновників, переміщаються бойовики “Ісламської держави”, повідомляє видання Wall Street Journal.

Влада США не уточнює, скільки військових необхідно для повного закриття кордону, проте, за оцінкою джерела газети в Пентагоні, мова може йти про 30 тис. осіб.

“Кордон має бути закритий. Це міжнародна загроза. Вона виходить із Сирії і проходить через територію Туреччини”, – заявило джерело в адміністрації президента США Барака Обами.

Для того щоб ізолювати окрему ділянку кордону, Туреччина має направити туди не менше 10 тис. осіб.

При цьому, підкреслює видання, як відреагує на цю пропозицію Туреччина, не ясно. Співрозмовники WSJ в турецькому керівництві підтвердили, що посилення прикордонного контролю необхідне, але припустили, що оцінка Пентагону щодо чисельності додаткових військ завищена. Назвати свою цифру співрозмовники видання відмовилися.

Раніше повідомлялося про те, що Росія розгорнула в Сирії ракетні комплекси С-400. Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що застосування російських ЗРК проти турецької авіації буде розцінено як агресія і “вимагатиме від Туреччини вжиття подальших заходів, які, безумовно, не обговорюватимуться”.

Ердоган запропонував Путіну зустрітися

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев