США припиняють масштабне стеження за громадянами

news

Повідомляє korrespondent.net

Агентство з національної безпеки США (АНБ) припиняє роботу програми зі збору інформації про телефонні розмови громадян Сполучених Штатів. Про це повідомляє Reuters.

Дія програми закінчується в суботу о 23:59 (за київським часом о 06:59 неділі). Замість неї повинна запуститься нова, урізана програма.

Уся зібрана інформація зберігатиметься до 29 лютого 2016 року. Дехто з республіканців наполягає на тому, щоб зберігати дані до 2017 року, посилаючись на загрозу тероризму і теракти в Парижі. Але, як зазначає агентство, на нові заходи стеження навряд чи хтось зважиться напередодні президентських виборів.

“Закон про Свободу”, який регулює це обмеження, був ухвалений сенатом конгресу США 2 червня цього року. Документ став наслідком 2,5-річної боротьби захисників права на конфіденційність після того, як спірна програма була розкрита екс-підрядником АНБ Едвардом Сноуденом.

Нагадаємо про те, що в червні 2013 року колишній співробітник АНБ Едвард Сноуден передав ЗМІ серію секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії.

Раніше повідомлялося про те, що компанія Microsoft перемістить дані в Європу через прослуховування.

Стільниковий оператор AT&T допомагав спецслужбам США вести електронне стеження

0 Комментариев