Спишуть чи доведеться повертати: Що з кредитами військовослужбовців?

news

Чи доведеться повертати кредити захисникам, після закінчення війни?

Що робити, коли колектори вимагають оплату кредиту сина, який в лавах ЗСУ?

Розберемося в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Маю таку біду. Знову почали дзвонити колектори за борг мого сина. Він до війни взяв кредит і не повернув, бо не мав роботи. Звонили за борг до війни, як війна почалася – перестали. Я їм кажу, що він зараз служить, а вони кажуть, що раз брав, треба повертати. Мені казали, що тим хто служить борги списали. Він має платить кредит?

Відповідь юриста:

Згідно Закону України «Про споживче кредитування» кредиторам заборонено стягувати прострочені борги з військовослужбовців, які проходять військову службу на території України. Закон чинний на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Тобто вам сказали дещо неправильно. Борги не списуються, а діє відстрочка на їх стягнення. Зараз колектори не мають права вимагати борг. Крім того вони в принципі не мають права вимагати борг з вас, оскільки ви не брали кредит. Всі питання повинні адресуватися вашому сину.

Як варіант вирішити питання – можна письмово звернутися до колекторів із заявою про припинення незаконних дзвінків. До заяви додати документи на підтвердження того, що син служить. Якщо не заспокояться – звертатися до Нацбанку та поліції.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев