Спалахи в смартфонах: типи та особливості роботи

news

Вихід новенького смартфона OnePlus 11 анонсовано на 7 лютого 2023 року. Відомі деякі характеристики і начинка флагманської моделі: 6,7-дюймовим AMOLED-дисплей, процесор Snapdragon 8 Gen 2, акумулятор на 5000 мА-год і три камери Hasselblad на 50, 48 і 32 Мп. Продуктивність і автономність – важливі параметри вибору смартфона https://comfy.ua/smartfon/. Але багато любителів технічних новинок також звертають увагу на якість камери і можливість робити красиві знімки при поганому освітленні. Розглянемо, які види спалахів застосовують у смартфонах.

Світлодіоди або ксенон: що краще

Багато хто помічав, що знімки, зроблені на камерофонах, за якістю помітно перевершують фотоапарати. Причина – у різниці встановлених спалахів. Якщо його роль виконують світлодіоди, вони здаються яскравими, тільки коли світять в очі. Однак у них малий радіус охоплення. За недостатнього освітлення передній план виходить засвітленим, а задній – занадто темним. Зі світлодіодним спалахом неможливо зробити об’ємне фото з правильною передачею кольору.

Інша справа – ксенонові. Вони добре освітлюють предмети на передньому і задньому планах. Навіть невеликий спалах перебиває зовнішнє освітлення, тому предмет не просто виділяється, а має природний вигляд. Кольори натуральні, вигляд – об’ємний, жодних спотворень. Якщо ви хочете робити професійні фото в напівтемряві або повній темряві, слід користуватися ксеноновим спалахом.

Подвійні або потрійні системи

Якщо на фотознімках відсутня глибина і видно сині тони, це компенсується додатковими світлодіодними лампочками. Світло стане більш розсіяним. У смартфонах застосовують такі технології:

Два світлодіоди, що відрізняються колірною температурою. Холодний і теплий тони регулюють освітлення, що дає змогу домогтися точної передачі відтінків і форм.

Три світлодіоди. Освітлення сильніше і яскравіше.

Нюанси використання спалаху під час фотографування

Врахуйте, що під час тривалої роботи світлодіодні лампочки в корпусі телефона нагріваються. Якщо доводиться користуватися flash-системою як ліхтариком, тривалість не повинна перевищувати двох хвилин. В іншому разі лампи можуть помітно втратити яскравість і з часом просто вийти з ладу.

Якщо фотографуєте в темряві, об’єкти повинні знаходитися досить близько – не далі 2 метрів від об’єктива. Але й занадто близьке розташування небажане, адже предмети будуть засвіченими. Гарні фото зі спалахом виходять, коли фон освітлений, а об’єкт перебуває в півтіні. Селфі в темряві можна робити, якщо освітлення передбачено для передньої камери.

У більшості моделей смартфонів передбачено 3 режими:

  1. Вкл. – усі фото будуть зроблені зі спалахом.
  2. Викл. – лампочки завжди вимкнені.
  3. автоматичний – датчик сам реагує на необхідність додаткового освітлення.

Якщо хочете самостійно контролювати процес, регулюйте налаштування вручну. Цінителі знімків високої якості можуть придбати зовнішній модуль, який кріпиться до смартфона. Його можливості – вищі, ніж у вбудованого спалаху. Він випромінює яскраве і розсіяне світло з великим охопленням. Все ж смартфон не може зрівнятися з професійним обладнанням. Але для повсякденних фото на пам’ять стаціонарного спалаху цілком достатньо. Під час вибору смартфона варто звернути увагу на якість камери. Підібрати модель відповідно до вимог і побажань можна на Comfy.ua.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев