Солодкий смак осені: десерти з гарбуза
Крем-суп, молочна каша, лате, запечені в духовці закуски, паста, равіолі, пиріг, вертута, мафіни, печиво, пюре — ось лише мала частка страв із гарбуза, які ви можете приготувати. Цей осінній суперфуд відрізняється від багатьох продуктів тим, що з нього можна приготувати як закуску, так і першу, другу і третю страву, напої, а також десерт, інформує Ukr.Media.
Сьогодні ділимося рецептами десертів з гарбуза. Всі вони різної складності в плані приготування, але радимо спробувати все. Вони неймовірно смачні.
Гарбузові панкейкі з корицею
Інгредієнти:
- Гарбуз — 400 г
- Пшеничне борошно — 170 г
- Яйце куряче — 2 шт.
- Молоко — 100 мл
- Цукор — 50 г
- Розпушувач — ½ чайної ложки
- Мелена кориця — за смаком
- Сіль — за смаком
- Ванілін — за смаком
Як готувати:
Збийте міксером яйця, молоко, цукор, корицю, ванілін і сіль до однорідної маси. Просійте борошно і додайте його в яєчну суміш, додайте розпушувач і продовжуйте збивати до отримання гладкої однорідної консистенції. Натріть гарбуз на тертку, доведіть до м’якості у ронделі і дайте масі охолонути. Потім подрібніть її в блендері і додайте у тісто. Добре перемішайте.
Посмажте на розпеченій сковороді до золотистого кольору. Готові панкейкі повинні бути золотистого кольору. Подавайте з вершковим маслом, медом, фруктами або ягодами — на ваш вибір.
Гарбузові мафіни
Інгредієнти:
- Гарбуз — 200 г
- Пшеничне борошно — 100 г
- Яйце куряче — 2 штуки
- Цукор — 60 г
- Розпушувач — 10 г
- Кориця, ваніль — за смаком
Як готувати:
Гарбуз очистіть наріжте і зваріть у ронделі до готовності. Готовий гарбуз остудіть і перебийте в блендері до стану пюре. У міксері збийте яйця з 60 г цукру, потім додайте гарбузове пюре, просіяне борошно і розпушувач. Добре перемішайте все міксером.
Вершковим маслом змажте форми для кексів і заповніть їх гарбузовим тістом на 3/4. Відправте форми в духовку, розігріту до 180 градусів, на 20 хвилин.
Готовність гарбузових мафінів перевіряйте зубочисткою: занурте зубочистку в тісто, якщо на виході вона буде сухою, значить кекси готові.
Печиво з гарбуза
Інгредієнти:
- Пшеничне борошно — 1 склянка
- Гарбуз — 100 г
- Яйце куряче — 1 штука
- Маргарин — 50 г
- Цукор — 1/2 склянки
Як готувати:
Розітріть яйце з цукром. Розтопіть маргарин на повільному вогні, перемішайте з борошном, а потім з’єднайте з яєчно-цукровою сумішшю. Попередньо запечений гарбуз збийте в блендері і додайте у тісто отримане пюре. Перемішайте до однорідності. Консистенція тіста повинна бути сметаноподібною.
Викладіть тісто на змащене олією деко невеликими порціями. Випікати 10-12 хвилин у попередньо розігрітій духовці при температурі 150 градусів.
Пончики з гарбуза
Інгредієнти:
- Гарбуз — 900 г
- Апельсини — 400 г
- Цільнозернове борошно — 700 г
- Свіжі дріжджі — 20 г
- Вода — 100 мл
- Яєчний жовток — 6 штук
- Сіль — 15 г
- Цукор — 40 г
- Кориця — 1/2 ч. л.
- Цукрова пудра — 50 г
- Рафінована олія — 700 мл
Як готувати:
Потрібно очистити і нарізати гарбуз великими кубиками. Запікати в духовці 20 хвилин при температурі 180 градусів, а потім подрібнити в пюре за допомогою блендера або протерти через сито.
Розчинити дріжджі в теплій воді і додати пів ложки борошна і щіпку цукру. Перемішати акуратно. Дати опарі побродити 30 хвилин, прибравши її в темне, тихе і тепле місце.
Відокремте білки від жовтків. У гарбузове пюре вмішайте жовтки і опару. Потім повільно додайте сік з двох апельсинів, цукор і решту борошна. Вимісіть тісто. Воно повинно вийти гладким і повітряним. Залиште його на 1-1,5 години в теплому місці, періодично обминаючи його руками.
Нагрійте рафіновану соняшникову олію. Готовність перевіряємо, кинувши туди дрібку борошна. Якщо олія спінилася, можете формувати пончики і смажити їх. Відщипуйте від тіста невеликі шматочки, формуйте “ковбаску”, а потім бублик, добре закривши краї. Тісто прожарюється швидко. Готові пончики повинні отримати золотистий колір. Коли пончики підсмажаться, дістаньте їх шумівкою і викладіть на паперові серветки, щоб вони увібрали надлишок олії.
Посипте остиглі пончики цукровою пудрою.
При бажанні можна замінити апельсиновий сік на яблучний або молоко коров’яче, козяче або будь-яке рослинне. А форму пампушків можна вибирати за бажанням. Наприклад, у круглі пампушки можна додати начинку: шоколадний крем, згущене молоко, карамель або будь-який джем.
Тарт з гарбузовим мусом
Інгредієнти:
- Цільнозернове борошно — 150 г
- Рисове борошно — 100 г
- Мигдальне борошно — 100 г
- Кокосова стружка — 100 г
- Молоко — 100 мл
- Гарбуз — 800 г
- Кокосові вершки — 200 мл
- Кокосовий цукор — 250 г
- Ваніль — за смаком
- Сода — ½ столової ложки
- Яблучний оцет — 2 столові ложки
- Рослинна олія — 50 мл
- Кокосова олія — 1 ч. л.
- Сіль — щіпка
- Гвоздика — 7 штук
- Мелена кориця — 1 г
- Агар-агар — 5 г
- Насіння гарбуза — 60 г
Як готувати:
Зробіть тісто. Змішайте всі види борошна, просійте їх, потім додайте кокосову стружку, 100 г цукру, ваніль і перемішайте. Погасіть соду оцтом. Замішайте еластичне тісто і поставте його в холодну духовку на 30 хвилин, щоб тісто відпочило.
Приготуйте начинку. Помийте і очистіть гарбуз від шкірки та насіння, натріть на крупній тертці і викладіть в розігрітий рондель. Обсмажте зі спеціями протягом 5-7 хвилин. Засипте гарбуз 150 г цукру і додайте трохи води. Тушкуйте гарбуз 10 хвилин, а потім додайте агар-агар. Викладіть готовий гарбуз в блендер і збийте до отримання однорідного і гладкого мусу.
Змастіть кокосовою олією форму, рівномірно розподіліть тісто, сформувавши бортики. Розігрійте духовку до 180 градусів і відправте туди форму з тістом на 20 хвилин, попередньо нарубавши його виделкою, щоб воно не роздулося.
Поверх коржа викладіть начинку і дайте пирогу повністю охолонути. Збийте білки з кокосовими або звичайними 33%-ми вершками і цукром за смаком до одержання густої маси. Обережно викладіть на гарбузову начинку.
Подавати пиріг варто, прикрасивши його смаженими гарбузовим насінням.
Цей тарт відмінно поєднується зі смаком солоної карамелі, тому, якщо ви не хочете робити білково-вершковий крем, приготуйте карамель з сіллю. Для цього вам знадобиться лише цукор, трохи води або вершків, сіль і половина чайної ложки соди: вона зробить карамель рідкою, не дозволяючи їй стати твердою поверх ніжного гарбузового крему.
Автор статті: Ірина Велігурська