Сьогодні у Луцьку відбудеться відкриття кризової кімнати для тих, хто постраждав від домашнього насильства

news

20 жовтня 2021 року в м.Луцьк відбудеться відкриття кімнати кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, як важливої складової екстреного реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Кризову кімнату буде відкрито в межах проєкту «Трамплін до рівності», за реалізації Луцькою міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), БФ «Українська фундація громадського здоров’я», фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.

У заході візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеція в Україні пан Томас Тиберг, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, міський голова Ігор Поліщук, заступниця міського голови Ірина Чебелюк, представник ГО «Волинські перспективи».

У кімнаті кризового реагування, що відтепер працюватиме у Луцькій міській територіальній громаді, можна отримати прихисток від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу. Осередок захисту створений з дотриманням міжнародних стандартів де зроблений ремонт, оснащення меблями та побутовою технікою, дотримані норми інклюзивного проживання.

Основними завдяннями «кризової кімнати» є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнток до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства – соціальних служб, медичних та юридичних установ.

Кризова кімната площею 78,3 кв.м одночасно може прийняти до 6 осіб і містить дві житлові кімнати; кімнату для приготування їжі., а також кімнату для роботи з психологом, юристом, фахівцем із соціальної роботи. У закладі працюватиме 4 фахівці із соціальної роботи, які перебуватимуть подобово відповідно до затверджених графіків. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.

Потрапити у заклад можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Національної поліції; управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Строк цілодобового перебування у кризовій кімнаті від 10 до 20 діб. Це час для розуміння проблеми та знаходження рішень. За потреби постраждалих можуть влаштувати до притулку чи інших служб

Право на влаштування до кризової кімнати має:

  • повнолітня постраждала особа;
  • особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;
  • дитина у разі її прийняття до кризової кімнати разом з матір’ю або особою, яка її замінює.

З метою гарантування безпеки осіб, які постраждали від домашнього насильства та працівників закладу адреса кризової кімнати НЕ РОЗГОЛОШУЄТЬСЯ.

З нагоди відкриття кризової кімнати відбудеться:

14.00 – прес-брифінг (зал засідання ЦНАПУ, вул Лесі Українки, 35) та «Круглий стіл» «ДОРОЖНЯ КАРТА ДОПОМОГИ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА НАСИЛЬСТВА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ »

У МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ТРАМПЛІН ДО РІВНОСТІ»

Відкриття «кризової кімнати» є одним з етапів формування повноцінної системи протидії насильству в місті.

ДОВІДКОВО:  Рішенням Луцької міської ради від 23.06.2021 № 13/111 затверджено Програму запобігання та протидії домашньому насильству Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, в якій передбачено створення та функціонування кризової кімнати для осіб, які постраждалих від домашнього насильства.

Між Луцькою міською радою і Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) підписано Меморандум про взаєморозуміння, основною метою якого є створення і забезпечення діяльності спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі з кризовою кімнатою, а також – проведення спільних заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству і підготовці фахівців, до компетенції яких належать питання запобігання та протидії домашньому насильству.

 

Додаткова інформація:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: https://ukraine.unfpa.org/  Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Проєкт “Трамплін до рівності”, що фінансується Швецією, спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт 

 

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев