Собор трьох великих отців церкви: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста

news

12 лютого святкують – Собор трьох великих отців церкви: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста

Цього дня віряни вшановують пам’ять Василя Великого Кесарійського, Григорія Богослова Назіанзина та Івана Золотоустого. Цей день ще називають Собор Трьох Святителів.

Легенда говорить, що за правління візантійського імператора Олексія Комніна (1081–1118) в Константинополі між православними виник спір: одні ставили вище всіх Василія Великого, другі – Григорія Богослова, треті – Іоанна Златоуста. Кожна з сторін наполягала на своїй думці, і не могли дійти згоди. Різниця в поглядах поглиблювалася, у кожної зі сторін з’явилися свої послідовники, з яких одні називали себе “василіанами”, другі – “григоріанами”, треті – “іоанітами”. Своїми суперечками ревні і нерозумні прихильники великих ієрархів завдавали шкоди церкві Христовій. Тоді Іоанну, єпископу Євхаїтському, було видіння, в якому з’явилися всі три отці церкви і сказали:

 “Між нами немає ні першого, ні другого, ні останнього. Як за життя ми старалися бути в єдності, так і зараз бажаємо єдності віруючих, тому оголоси про це християнам і нехай вони припинять про нас сперечатися. Для цього признач свято для всіх нас в один день”.

Так, 12 лютого 1076 р. було встановлено одне свято – Собор Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев