Що відноситься до особистих речей, а за що доведеться сплатити податок при перетині кордону

news

При закордонних поїздках важко втриматися від покупок. Зазвичай при поверненні додому вага валізи зростає вдвічі.

Що відноситься до особистих речей та які  покупки не підлягають оподаткуванню – роз’яснення від Волинської митниці.

 Відповідно до статті 369 Митного Кодексу України особисті речі, що переміщуються громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ митними платежами та звільняються від проведення заходів офіційного контролю. Вони підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово.

Водночас, стаття 370 Митного Кодексу України містить перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян. У переліку – 24 позиції, що деталізують вимоги чи кількісні обмеження до різних груп товарів.

 Найпоширеніші:

  • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
  • одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
  • особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;
  • індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
  • індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні.

Проте, якщо до особистих речей комусь спадає на думку докласти кілька розмірних лінійок новенького одягу чи взуття (“то на виріст”, – зазвичай кажуть завбачливі бабусі) або центнер зошитів у клітинку (“то на школу”, – стверджують підприємливі дідусі), до таких товарів застосовується правило обмеження до 50 кг/500 Євро на особу. Розлога норма статті 196 Податкового Кодексу України диктує, що не підлягають оподаткуванню (звільняються від оподаткування) “товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України (фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин)”.

 Тобто, різницю фактичного та дозволеного до ввезення без сплати митних платежів обсягу товару, що не може бути визнаним особистими речами громадян, необхідно письмово декларувати, сплачуючи при цьому митні платежі.

За інформацією Волинської митниці 

0 Комментариев