Що таке сувенірний номер?

news

Всі автомобілісти в курсі, що при втраті або пошкоджені державного номера транспортного засобу людина може не бігти до сервісного центру МВСУ для реєстрації нового, а звернутися до спеціалізованої фірми для відновлення. Ось посилання, де можна замовити дублікат автономера: https://autonomera.ua/uk/services/dublikat-nomernogo-znaka/. Він матиме офіційну силу та вважатиметься таким, що відповідає державному стандарту та допустимий для використання на транспортних засобах.

Але існують також і сувенірні номери. Що це таке, і в чому їх відмінність, ми розкриваємо в нашій статті.

Особливості сувенірного номера

Цей виріб є сувенірною продукцією, яка своїми елементами може імітувати номерні знаки, але не є ними. Сувенірний номер не є заміною реєстраційного номера на автотранспорт і не може бути використаний замість нього. За подібне правопорушення чинним законодавством України передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність: в окремих випадках він може бути визнаний підробленим, тому уважні виробники роблять на них напис «сувенір», щоб відрізняти від продукції спеціального призначення.

Але для чого потрібен сувенірні номери, якщо їх не можна використовувати на транспортних засобах? Вони цілком законно можуть застосуватися у якості:

  • Елементів декору дитячих та інвалідних візків, велосипедів (тобто тих засобів, що не потребують державної реєстрації), інтер’єру чи фасаду, корпусів суден;
  • Індивідуальних номерів перегонових авто на спортивних трасах, які не є дорогами в розумінні Правил дорожнього руху;
  • Тимчасових рекламних номерів авто, які не виїжджають за межі авторинку чи салону;
  • Декору весільних авто, але лише під час фотосесії;
  • Маркування місця на паркуванні чи номеру гаража;
  • Імпровізованих вивісок та дорожніх знаків.

Технічні відмінності сувенірних номерів

Виготовлення сувенірних номерів не регламентоване, тому на відміну від державних номерних знаків їх дизайн та наповнення обмежуються лише фантазією та формою кліше. Це можуть бути нестандартні шрифти, кольори, зображення, символіка, перфорації, розміри, але технологія виготовлення сувенірних автономерів майже така сама, як і у державних: це штампування пофарбованої алюмінієвої пластинки, але без наклеювання переливчастої голограми.

На табличку з номером можна нанести будь-яке ім’я, назву компанії або, наприклад, слово, що відбиває стан душі, життєві погляди замовника. Виглядає це дуже стильно та оригінально, але в жодному разі не рекомендується у якості заміни державного знака. Дехто намагається прикрашати своє авто сувенірним номером, особливо на весілля чи випускний, але при цьому дуже ризикує. Якщо ж покладати на сувенір адекватні для нього цілі, його використання у побуті не тягне жодних негативних наслідків.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев