Що робити, якщо ваші гроші пошкоджені?

news

Волинська обласна державна адміністрація надала роз’яснення НБУ стосовно того, що робити якщо випадково пошкодив банкнот?

До уваги волинян – основні моменти Всеукраїнської інформаційної кампанії із безпеки готівкових розрахунків «Анатомія гривні», організатором якої є Національний банк України.
Для обміну пошкоджених банкнот гривні на придатні до обігу купюри необхідно звернутись до будь-якого банку України. Банк повинен безкоштовно їх обміняти, якщо вони не мають ознак підроблення.
Приклади пошкоджених банкнот, придатних до обміну:
🔸 банкноти, які зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
🔸 банкноти розірвані (чи розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин є не меншою, ніж 55% початкової площі банкноти.
Правила обміну пошкоджених банкнот:
🔸 за ініціативою громадянина, такі банкноти банки зобов’язані вилучати з обігу і приймати на дослідження, як сумнівні щодо справжності та/або платіжності;
🔸 далі банк повинен надіслати для проведення дослідження такі банкноти до відповідних територіальних підрозділів Національного банку;
🔸 за результатами безкоштовних досліджень НБУ, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними.
Важливо! Якщо за результатами дослідження банкноти будуть визнані підробленими або навмисно пошкодженими з метою вчинення кримінального правопорушення, їх вилучать з обігу без відшкодування вартості та передадуть правоохоронним органам для проведення розслідувань.
Для обміну значно пошкоджених банкнот гривні, які втратили платіжні ознаки через пожежу, катастрофу, стихійне лихо чи інший нещасний випадок, а також побутове пошкодження – необхідно звертатись до регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.
Волиняни можуть звертатись до уповноважених банків, а саме: Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев