Шенгенську угоду заморозять на 2 роки?

news

Призупинення дії Шенгенської угоди міністри ЄС будуть обговорювати цієї п′ятниці. Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на The Financial Times.  

“Заморозка” дії Шенгенської угоди може протривати до двох років. Даний крок пояснюється тим, що міграційна криза вивела назовні “серйозні недоліки” в грецькому кордоні, які загрожують всій території ЄС.

Якщо міністри підтримають пропозицію Єврокомісії, тоді за цим може послідувати рекомендація закрити один або більше внутрішніх кордонів в межах Шенгену на строк до двох років.

Раніше Євросоюз попереджав Грецію, що їй загрожує виключення з Шенгенської зони, якщо до середини грудня Афіни ретельно не переглянуть свої погляди на подолання міграційної кризи.

В останні тижні політики відразу в кількох державах Європи висловили побоювання через те, що шенген може припинити своє існування. Зокрема, міністр внутрішніх справ Фінляндії Петтері Орпо заявив, що шенгенська зона може не витримати тривалого припливу біженців і вже скоро повністю перестане виконувати своє призначення.

Раніше стало відомо про те, що влада Нідерландів розглядає можливість створення нової зони прикордонного контролю у співпраці з невеликою групою країн, яка б працювала на зразок шенгенської зони.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель ще наприкінці серпня заявила, що питання розподілу мігрантів у Європі, залишившись невирішеним, поставить під питання доцільність подальшого існування Шенгенської угоди.

0 Комментариев