Шашлик у м’ятно-йогуртовому маринаді: за цим рецептом м’ясо буде мега ароматним
Якщо вам не вистачає різноманітності – просто замаринуйте шашлик у йогурті з м’ятою. Шашлик за цим рецептом виходить мегаароматним.
Інгредієнти на 6 порцій:
- свинина чи баранина 1 кілограм
- натуральний йогурт без добавок 250 грам
- пучок м’яти 30 грам
- крупний зубчик часнику 1 шт.
- вустерський соус 1 ст.
- сіль 1/2 ч.л.
- солодкий червоний перець 1/2 шт.
- солодкий жовтий перець 1/2 шт.
М’яту розтираємо з сіллю і часником у ступці або подрубнюємов блендері.
Додаємо вустерський соус та йогурт, змішуємо до однорідності.
М’ясо нарізаємо на шматочки однакової величини, поливаємо маринадом. Маринуємо 1-2 години.
Перед смаженням нанизуємо на шампури, перемежуючи нарізаним на великі шматочки солодким перцем.
Смажимо на вугіллі до готовності.
- Що таке вустерський соус? Та чи можна його замінити?
Вустерський соус — також відомий, як вустерширський соус або соус Ворчестер — один із найлегендарніших соусів Англії.
Смак у соусу подвійний: кислинка, поєднана із солодкавістю і обов‘язковою пікантністю наприкінці, по мірі того, як смакові рецептори освоюються із витонченістю комбінації множини інгредієнтів. Класичний вустерський соус має досить складний і комбінований склад, за основу соусу береться оцет, цукор та риба.
До його складу входять: ріпчаста цибуля та цибуля-шалот, хрін та селера, часник і чорний перець, імбир, лавровий лист, тамаринд, аспік, мускатний горіх і асафетида, анчоуси, каррі, сіль та цукор, екстраговані естрагон та перець чилі, меляса і солодовий оцет, лимонний сік, духмяний перець, вода.
Чим же можна замінити знаменитий вустерширський соус — є дещо неправильним. Соус має такий незвичайний смак, що рівноцінної заміни йому, на жаль, не існує.
Хоча замінити вустерширський соус не вийде, спішимо вас порадувати: його можна спробувати приготувати вдома. Якщо все зробити за рецептом, то єдине, чим ваш соус відрізнятиметься від створеного у далекому минулому — витримкою.
Рецепт вустерського соусу
Цибуля маринується у розчині оцту — не довше декількох хвилин. Часник сприскується оцтом, подрібнюється разом із цибулею. У марлевий мішечок кладеться кориця, перці, гвоздика, кардамон, імбир, цибуля, часник. Марлю потрібно зав‘язувати міцно, щоб вона не розв‘язалась у непідходящий момент.
У каструлю налити трохи води, оцтової кислоти, додати тамаринд та цукор. Кип‘ятити протягом 30 хвилин.
Дрібно нарізати анчоуси, змішати із каррі, додати солі та води. Усе перелити у каструлю та варити далі.
Вимкнути плиту. Соус злити у скляну банку та покласти туди мішечок із марлі.
Уже не гарячу банку перемістити у холодильник. Раз на день протягом тижня марлю потрібно віджимати у банку, потім забрати.
Готовий соус розлити по маленьким пляшечкам.
На сьогодні саме такий рецепт прийнято вважати класичним, хоча його склад є дещо спрощеним порівняно із англійським. Однак бажаючі можуть додати інгредієнти із повного списку та насолодитись історичним смаком соусу.
Є декілька варіацій рецептів, соус, приготований за якими, також називається вустерським. Наприклад, цибулю та часник можна не маринувати. Але додати у соус лимонний сік, естрагон, асафетиду і мелясу. У іншому варіанті замість звичайного оцту використовується солодовий, а замість цукру — солодка кукурудза. Окрім того, анчоуси можна замінити тюлькою або оселедцем.
Звісно, приготувати вдома оригінальний вустерський соус, як від Лі і Перрінс, у вас не вийде. Проте і домашній варіант соусу буде смачним та яскравим.
Автор статті: Ірина Велігурська