Селяни та фермери платитимуть податок за пай

news

З січня 2023 року в Україні запроваджено мінімальне податкове зобов’язання для власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Відповідна норма міститься у змінах до Податкового кодексу, ухвалених у листопаді 2021 р., пише agronews.ua.

Особа, яка має здійснювати виплати залежить від того, чи є офіційний договір оренди, розповів старший проєктний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ, доктор економічних наук Андрій Мартин.

За словами експерта, якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. У кого ж є офіційний договір оренди — за того сплачувати має орендар.

Мінімальне податкове зобов’язання — це мінімальне зобов’язання зі сплати податків, які необхідно сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою.

Прорахунок МПЗ проводиться за формулою, яка прив’язана або до нормативної грошової оцінки самої земельної ділянки, або до НГО 1 га в області, де така розташована, з урахуванням індексацій.

Тимчасово за 2022 та 2023 звітні роки не нараховується та не сплачується МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, а також ті, які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами, та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

 

0 Комментариев