Секрети вирощування кімнатної петрушки

news

Зелена петрушка цілий рік

Щоб мати змогу щодня додавати до страв свіжу зелену петрушку, її не обов’язково постійно купувати, петрушку можна виростити в будинку чи в квартирі на підвіконні. 

Посів петрушки на вікні

Горщик під петрушку має бути високим. Можна посіяти насіння у довгий та глибокий підвазонник для балконних квітів. На дно потрібно укласти дренаж із щебеню товщиною 2-3 см, а в якості ґрунту можна використовувати як землю з городу так і магазинну ґрунтову суміш для розсади. Насіння може бути будь-якого сорту, але краще купувати ранні сорти, тоді петрушка швидше виросте. 

Зробіть по всій довжині вазону одну борозну завглибки 1 см, розташувавши її по центру форми. Густо петрушку сіяти не варто: вона повинна сформувати гарні кущики, які не заважатимуть один одному.

Якщо у вас насіння сумнівної якості, то витрату посівного матеріалу потрібно про всяк випадок збільшити. Якщо зійде вся петрушка, її можна буде прорідити.

Після посіву та загортання борони поверхню потрібно добре утрамбувати і рясно полити.

Читайте також Сезонні роботи в саду: календар робіт садівників та квіткарів у лютому 2024

Догляд за петрушкою

Якщо посадити петрушку в середині літа і поставити її на південне підвіконня, їй буде достатньо природного світла, але взимку посіви потрібно досвічувати. В якості додаткового освітлення для домашньої зелені потрібно використовувати фітолампу. 

Якщо у вас немає фітолампи, петрушка у вас навряд чи виросте: вона не зможе сформувати міцну кореневу систему, яка заповнить ємність на всю глибину, а без міцного коріння зелень буде блідою, почне витягуватися та завалюватися, й зрештою пропаде.

Проте, є швидкий та надійний спосіб висаджування петрушки – висадка з коренем. 

Для цього потрібно викопати на городі корінь петрушки, це можна зробити навіть із мерзлої землі. Потім посадити коріння петрушки в глибокий вазон, і орієнтовно за тиждень він відійде і випустить пагони.

Чим більше зрізати зелень, тим інтенсивніше вона буде рости, зелень можна не підгодовувати. Їй достатньо світла та тепла на кухні. 

Поливати петрушку потрібно один раз на тиждень, але без фанатизму. Зазвичай полив здійснюється відразу після зрізання зелені: волога стимулює зростання зеленої маси. Через місяць-другий, тобто ближче до весни, можна підгодувати петрушку попелом.

Як бачите, все доволі просто, проте деякі тонкощі у вирощуванні кімнатної петрушки все ж таки є. Тому той, кому вони не відомі, може залишитися без зелені, яка в холодну пору року особливо потрібна нашому організму.

Читайте також Календар садівника-городника на лютий 2024: сприятливі та несприятливі дні для розсади 

0 Комментариев