Секрети шикарного врожаю пекінської капусти

news

Пекінська капуста – одна з найдоступніших овочевих культур для вирощування. З нею впорається будь-який городник, навіть початківець. Потрібно лише знати кілька простих секретів її вирощування.

Посадити пекінську капусту можна двічі за сезон: 15-20 квітня та з 20 липня по 10 серпня.

Готуємо розсаду:
Наприкінці березня висаджуємо насіння на розсаду для раннього врожаю, а наприкінці червня – для зимового споживання.
Робити це краще в індивідуальних горщиках або торф’яних пігулках, оскільки пекінська капуста не любить пікірування. Важливо пам’ятати, що пекінська капуста краще сходить у темному місці.

Перевагу віддаємо пухкому грунту. Робимо суміш, використовуючи перегній та кокосовий субстрат (1:2) або дернову землю та торф у рівних пропорціях.
Полив здійснюємо як підсохне земля. А за 3-4 дні до висадки припиняємо поливати. Висаджувати капусту можна у фазі 4-5 справжніх листочків.

Якщо ви не користуєтеся розсадним методом, сіяти її найкраще при температурі 15-20 градусів. Також необхідно вкрити рослини нетканим матеріалом, оскільки сходи не виносять холоду. І замульчувати грядку через 14 днів після висаджування.
Один раз на тиждень рясно поливаємо пекінку. Через два тижні вносимо підживлення з настою коров’яку (1:10), курячого посліду (1:20), трави (1:9). Вливаємо по 1 літру підживлення під кожну рослину. При весняній посадці проводимо цю процедуру 3 рази, при літній – 2 рази.

Від навали хрестоцвітої блішки допоможе зола та корисні сусіди: томати, огірки, часник, картопля та цибуля.
Укриваємо рослини нетканим полотном і опудрюємо золою до появи сходів.

А від слимаків добре спрацює наступна суміш: 500 г золи, 2 ст.л. солі, 1 ст. сухої гірчиці та 2 ст.л. мелений червоний перцю. Також можна розкласти на грядці листя лопуха або дошки, і коли слимаки заберуться під них, їх потрібно знищити вручну.

Збираємо врожай, коли качан стане щільним.

Автор статті: Джус Вікторія

0 Комментариев