Саджаємо цибулю на зиму: поради за місячним календарем

news

Як і коли садити цибулю під зиму 2023 року підкаже місячний календар

Якщо садити цибулю на зиму, то врожай можна збирати вже на початку літа. Така цибуля не вимагає особливої підготовки до зимового періоду, головне вибрати правильний сорт і вчасно посадити його. Досвідчені дачники прислухаються до погодних умов, а деякі довіряють місячному календарю.

Цибуля на зиму садити набагато простіше. Він не вимагає особливого догляду, не потребує поливу, дає ранній урожай, добре переносить перепади температур, менше хворіє, у травні вже є зелене пір’я, цибуля в результаті виростає соковитіше, не випускає стрілки, і економить ваш бюджет.

Але є свої мінуси. Така цибуля гірше зберігається, не вся цибуля здатна пережити зиму, якщо не вчасно посадити цибулю, врожайність знизиться.

Найкраще брати голландську цибулю. До них відносяться Радар, Трой, Шекспір, Сеншуй, Стурон, і Центуріон.

Перед посадкою цибулі грядки потрібно перекопати, і на 1 м2. внести кілограм перегною, та 15 грам суперфосфату. Якщо земля кисла, внесіть доломітове борошно. Якщо насіння не просушене, його не потрібно замочувати в дезінфікуючих розчинах. Вибирайте сухі та міцні цибулини для посадки.

Для того щоб цибуля не випускала стрілки, за пару днів до посадки її потрібно прогріти. Грядки потрібно пролити окропом перед посадкою.

Якщо робите виростити цибулю на перо, садіть її на Місяць, що росте, а якщо на головки, то на спадаючу.

Не варто садити цибулю у вересні – 7, 17, 18 число, жовтні – 6, 14, 15 число, у листопаді – 5, 10, 11 число, у грудні – 4, 8, 9 число.

На зелень садіть цибулю у вересні – з 8 по 15 число, у жовтні – з 7 по 13 число, у листопаді – з 6 по 9, з 17 по 24 число, у грудні – 5, 6, з 14 по 21 число.

На ріпу садіть цибулю у вересні — з 23 по 26 число, у жовтні — з 21 по 24, з 26 по 28, у листопаді — 17, 18, з 22 по 24 число, у грудні — 1, 2, 14, 15, 16, 20, 21, з 29 по 31 число.

Так само не варто садити цибулю на зиму 21 та 22 вересня, 20 листопада, 19 та 20 жовтня, та 19 грудня.

Сідайте цибулю на глибину 4 см., на відстані 5 см. Поливати грядки після посадки не варто, цибулини можуть мерзнути.

Якщо погода тепла після посадки, не варто поспішати вкривати грядки на зиму. При теплих зимах куля мульчі повинна бути від 5 до 8 см, при холодних – до 15 см. Можна вкривати цибулю тирсою, соломою, сухим листям, або торфом. Зверху мульчу можна закріпити гілками лапника або руберойдом.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев