Розпочати навчальний рік з серпня та заняття по суботах: рекомендації МОН з приводу навчання для студентів

news

Підготовка до нового навчального року 2024/2025: оновлені рекомендації МОН

Система освіти України стійко функціонує в умовах повномасштабної війни. Зважаючи на можливі перебої з енергопостачанням та з метою безпеки, Міністерство освіти і науки України оновило рекомендації щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року 2024/2025.

Загальні рекомендації:

 • Забезпечити альтернативні джерела енергії: за можливості, заклади освіти мають подбати про альтернативні джерела обігріву, такі як твердопаливні котли, генератори, теплові насоси тощо.
 • Оптимізувати використання енергоресурсів: рекомендується впровадити заходи з енергозбереження, такі як утеплення будівель, регулювання опалення та освітлення, використання енергоефективних приладів тощо.
 • Створити безпечні умови: заклади освіти мають обладнати укриття та бомбосховища, провести навчання з персоналу та учнів щодо дій у разі повітряної тривоги.

Читайте також На Волині затримали організатора незаконного переправлення чоловіків за кордон 

Рекомендації для закладів вищої освіти:

 • Розпочати навчальний рік: за можливості, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року для всіх освітніх програм, крім першого курсу.
 • Використовувати суботні дні: протягом осінньо-зимового періоду використовувати суботні дні як робочі.
 • Змістити графік навчання: з середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати заліково-екзаменаційну сесію, практичну підготовку, виконання курсових та кваліфікаційних робіт, а також подовжені канікули. За потреби, освітній процес можна продовжити до кінця липня 2025 року (крім випускних курсів) та частково перевести в дистанційний формат.
 • Забезпечити гнучкість форматів навчання: освітній процес може відбуватися в традиційному (аудиторному), змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах або повністю дистанційно, залежно від регіону та безпекової ситуації.
 • Організувати оповіщення: у навчальних корпусах та гуртожитках має бути обладнана система оповіщення про повітряну тривогу.

Рекомендації для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

 • Розпочати навчальний рік: за можливості, розпочати навчальний рік для учнів 2-го та 3-го курсів раніше 1 вересня.
 • Використовувати суботні дні: протягом осінньо-зимового періоду використовувати суботні дні як робочі.
 • Подовжити навчальний рік: за потреби, освітній процес можна продовжити до кінця липня 2025 року (крім випускних курсів).
 • Провести навчання в очному форматі: заклади П(ПТ)О мають організувати навчання в очному форматі за умови наявності укриттів. У разі недостатньої кількості місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно.
 • Забезпечити виробничу практику: якщо виробничу практику неможливо провести в звичайному режимі, рекомендується використовувати навчальні майстерні та лабораторії закладів П(ПТ)О, а також за можливості, організувати її дистанційно.

Рекомендації для закладів загальної середньої освіти:

Оновлені рекомендації для закладів загальної середньої освіти будуть оприлюднені найближчим часом.

Важливо! Усі зазначені рекомендації мають рекомендаційний характер. Остаточне рішення щодо формату та організації освітнього процесу в кожному конкретному випадку приймає керівник закладу освіти з урахуванням регіональної специфіки та безпекової ситуації.

Читайте також На Волині п’яний мотоцикліст ледь не вбив дитину 

За інформацією: Міністерство освіти і науки України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев