Розлучився та вивіз речі: Чи можливо оскаржити рішення про заочне розірвання шлюбу?

news

Їдучи на тривалий термін за кордон, потрібно бути готовим, що при поверненні можна бути в розлученні, та виселиними. 

Чи можливо скасувати розлучення, якщо воно відбувалося під час мого перебування за кордоном? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Поки я була за кордоном, чоловік подав заяву про розірвання шлюбу. Шлюб розірвали і він перевіз мої речі до моїх батьків. Хата де ми жили його – по спадку. Чи можу я оскаржити рішення про розірвання шлюбі і те що він мене фактично виселив?

Відповідь юриста: 

Ви можете подати до суду заяву про скасування заочного рішення. Швидше за все суд скасовує своє попереднє рішення і  призначить справу до розгляду в загальному порядку. Відповідно ви можете навести свої аргументи щодо збереження шлюбу, просити час для примирення і т.п. Щодо того, що чоловік перевіз ваші речі. Якщо ви прописані в його домі, ви маєте повне право там проживати навіть після розірвання шлюбу, оскільки ви вселилися як член родини. Якщо під час шлюбу були якісь добудови, ремонти і т.п. ви маєте право на ½ вартості цих покращень. Якщо добудова була суттєвою ви можете ставити питання про виділення частини будинку вам в натурі.

В будь якому випадку вирішити питання про виселення можна кількома шляхами:

1. Взяти свої речі і вселитися;

2. Якщо чоловік змінив замки подавати позов до суду про вселення. 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

 

0 Комментариев