Розлучення Туреччини та Росії. Наслідки для населення

news

Повідомляє korrespondent.net

Конфлікт Росії і Туреччини набирає обертів.

Москва готує проект санкцій проти недавнього союзника, а Анкара впевнена у правомірності своїх дій, що призвели до аварії російського літака.

Всього кілька місяців тому Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган були друзями і планували до 2020 року довести торговий обіг між країнами, який цього року мав скласти приблизно 25 мільярдів доларів, до 100 мільярдів доларів.

Російсько-турецьке партнерства вважалося перспективним і пріоритетним в обох країнах.

Тепер же в Москві активно розробляють обмеження і лякають турецький бізнес великими збитками.

Корреспондент.net розбирався, що протистояння між країнами принесе простим жителям Росії і Туреччини.

Туризм

Через кілька годин після того, як був збитий Су-24 МЗС РФ, а потім і Ростуризм, рекомендували росіянам відмовитися від відпочинку в Туреччині.

Ростуризм попередив, що туроператори, які продовжать продавати путівки в Туреччину, можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності. На думку відомства, в Туреччині «склалися обставини, що серйозно ускладнюють прийняття заходів щодо захисту російських громадян».

Великі російські туроператори «Наталі Турс» і «Пегас» вже відмовилися від продажу путівок до Туреччини.

У Ростуризму вважають, що Туреччина втратить близько 10 мільярдів доларів за рік через припинення поїздок у цю країну туристів з РФ.

Раніше щорічно Туреччину відвідували більш як 4,4 мільйона російських туристів.

Наразі в Туреччині перебувають більш як 9 тисяч російських туристів, їм вже рекомендовано залишити країну.

Культурні проекти

У 2017 році планувалося провести Рік Туреччини в Росії, а в 2018-му – Рік Росії в Туреччині.

Спеціальний представник президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой повідомив, що культурні проекти в рамках Року Туреччини в Росії та Року Росії в Туреччині будуть скасовані.

“У нас були різного роду проекти, культурні, цікаві, але після того кроку, на який пішло керівництво Туреччини, яке не бажає приносити необхідних вибачень, говорити про майбутнє цих проектів безглуздо”, – наголосив Швидкой.

Одяг

Асоціація текстильників Росії відправила лист уряду, в якому попросила росіян відмовитись від закупівель виробів текстильної та легкої промисловості з Туреччини.

“Сьогодні імпорт з Туреччини досяг семи мільярдів доларів. Проста арифметика підтверджує – близько двох з половиною мільярдів доларів з них іде на заробітну плату громадян Туреччини, близько 400 мільйонів доларів щорічно йде до бюджету країни як податки, один мільйон осіб працевлаштовується”, – зазначив президент асоціації Адам Ільдаров.

На його думку, тоді як російській промисловості потрібна підтримка, а людям – робота, не варто “працевлаштовувати до трьох відсотків населення Туреччини”.

Власник великої російської мережі взуттєвих магазинів розповів, що 25 листопада в Новоросійському порту вантаж з партією взуття з Туреччини для його мережі відправили на повний огляд, хоча зазвичай проводять тільки частковий огляд.

Продукти харчування

Туреччина – одна з небагатьох країн поряд з Росією, якої не торкнулися торішні продуктові «антисанкції».

Туреччина поставляє в Росію велику кількість фруктів і овочів.

Деякі магазини в регіонах вже почали з власної ініціативи припиняти закупівлі турецьких товарів.

Россільгоспнагляд з 1 грудня забороняє постачання м’яса птиці з одного з турецьких підприємств.

Підставою стали виявлені в м’ясі лістерії – бактерій, які можуть бути збудниками різних захворювань.

У відомстві стверджують, що заборона – рядова робота регулятора і жодного відношення до політичної кризи у відносинах Росії і Туреччини не має.

За порушення ветеринарних норм в Калінінграді затримані 162 тонни м’яса з Туреччини.

Також продукцію з Туреччини стали дуже ретельно перевіряти на російській митниці

25 листопада в Новоросійську почали затримувати вантажі з Туреччини, але пояснень російські митники не дають.

Представник компанії “Діксі” Анастасія Орлова (компанія самостійно імпортує з Туреччини фрукти й овочі) підтвердила, що митний контроль в Новоросійську посилений.

Бізнес

У Краснодарі Російської Федерації за порушення міграційного законодавства затримали 39 громадян Туреччини.

Затримані брали участь в агропромисловій виставці ЮгАгро, де представляли продукцію турецьких компаній, спілкувалися з партнерами із бізнесу. При цьому наголошується, що всі 39 громадян Туреччини прибули до Росії як туристи, не оформивши ділові візи.

Самі бізнесмени з Туреччини заявили, що вони не знали, що порушують закон.

“Коли ми проходили митний контроль, нас запитали, з якою метою ми приїхали в Росію. Ми сказали, що приїхали на виставку. Ми запитали, де нам ставити галочку, нам сказали, напишіть, як туристи”, – розповів журналістам представник турецької компанії Бариш Халкан.

Порушникам доведеться заплатити штраф від двох до п’яти тисяч рублів. Крім того, вони будуть витурені з країни.

Спорт

Міністерство спорту Росії рекомендувало переглянути плани проведення зимових тренувальних зборів на території Туреччини.

Виконком Російського футбольного союзу також рекомендував футбольним клубам не проводити збори в Туреччині.

Після цього майже всі російські професійні футбольні команди, що планували провести зимове міжсезоння в Туреччині, заявили про зміну своїх планів.

0 Комментариев