Російські вантажівки блокують вже в 9 областях

news

Щонайменше дев’ять областей України долучилися до блокади російських вантажівок, які намагаються транзитом перетнути українську територію. Про це пише «ВВС Україна».

У прикордонній службі повідомили, що російських фур на українських пунктах пропуску у неділю значно поменшало.

«Більшість вантажівок відмовляються від того, щоб перетинати кордон і їхати транзитом через Україну», — заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Раніше цього тижня блокування почалися на Закарпатті, у Чернівецькій, Львівській і Волинській областях. Згодом до них почали долучатися інші області.

У суботу приблизно 20 активістів почали блокувати російські фури при в’їзді з Білорусі на територію України.

«Ми вважаємо Росію країною-агресором, тому наша мета — заблокувати транзит російських вантажів через територію України», — пояснив свої мотиви координатор блокади на Волині Дмитро Васильченко.

Немає підстав

Активістів на Закарпатті відкрито підтримав голова обласної адміністрації Геннадій Москаль.

У неділю він заявив, що уряду слід зібратися на екстрене засідання та ухвалити «принципове рішення» щодо російських вантажівок.

Пан Москаль додав, що блокада на Закарпатті відбувається без ексцесів, і станом на ранок неділі оформили одну вантажівку з російськими номерами, яка виїхала до Румунії, і дві до Словаччини. Ті машини, згідно з повідомленням, стояли на митному оформленні ще до початку акції.

«Однак виникає інша проблема. З боку Румунії, Словаччини та Угорщини за добу через закарпатські КПП в Україну в’їхало близько 100 фур із російськими номерами. Усі вони оформлені митницею та прикордонникам, оскільки жодних підстав не оформляти їх немає», — зазначили на сайті голови ОДА.

У п’ятницю Кабмін доручив чотирьом міністерствам до понеділка вирішити, що робити із російськими вантажівками.

З 1 січня Росія заборонила український транзит до Казахстану, проте Україна відмовилася офіційно оголошувати заборону у відповідь.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев