Росія розсекретила архів нацистських документів

news

Розкриття такого масиву документів дасть багато нових даних про життя на окупованій нацистами території СРСР, говорять історики.

Мінісоборони Росії розсекретило архів, що містить в собі 28 тисяч трофейних документів нацистської Німеччини, повідомляє Коммерсант.

Під час Другої світової війни ці документи вивезли в Радянський Союз і зберігали в Центральному архіві російського військового відомства.

Відзначається, що доступ до архіву вже отримали фахівці Німецького історичного інституту в Москві. Вони сподіваються отримати більше інформації про східну військову кампанію.

Інститут також заявив про намір витратити понад 2,5 мільйона євро на оцифровку розсекречених документів (по одному євро на лист архіву). Оцифровку архіву планується завершити до 2018 року, після чого всі документи будуть опубліковані у відкритому доступі в інтернеті.

Співробітники інституту заявили, що архів містить також японські, італійські, румунські та фінські документи, а на деяких з них стоять штампи спецслужб США. Це може означати, що ці папери були передані СРСР в рамках співпраці союзних військ.

В цілому архів представлений військовими документами, щоденниками, звітами та доповідями, а також фотоальбомами і кіноплівками.

На думку істориків, розкриття такого масиву документів дасть багато нової інформації про життя на окупованій нацистами території СРСР.

Переговори про розкриття документів з Міноборони Росії велися з 2009 року.

0 Комментариев