Різні календарі, спільні традиції: коли святкуватимуть Вербну неділю у 2024 році православні та католики

news

Православні християни та греко-католики України готуються до Вербної неділі, яка цього року припадає на 28 квітня. Цей день, що відзначається за тиждень до Великодня, символізує урочистий вхід Ісуса Христа до Єрусалиму.

Хоча Православна Церква України (ПЦУ) та Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський календар, дата Вербної неділі для них не змінилася. Це пов’язано з тим, що розрахунок дати Великодня та пов’язаних з ним свят за обома календарями збігається.

Читайте також: Як дотримуватися Великого посту: їжа, молитва, прощення (повний гід)

Натомість, християни західного обряду (як ми звикли казати, католики), які дотримуються григоріанського календаря, відзначатимуть Вербну неділю 24 березня.

Незважаючи на різницю в датах, традиції Вербної неділі багато в чому схожі. У цей день віруючі йдуть до церкви з вербою, щоб освятити її. Освячена верба вважається оберегом, який приносить щастя та здоров’я.

Читайте також: Місячний посівний календар на березень 2024 року садівника, городника та квітникаря

В Україні, де верба є поширеною рослиною, традиція вітати Христа пальмовими гілочками трансформувалась. Віруючі б’ють одне одного вербою, промовляючи: “Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень!”. Цей ритуал символізує очищення від гріхів та оновлення життя.

Вербна неділя – це час для духовного роздуму, покаяння та очікування Великодня. Це свято, яке об’єднує християн різних конфесій, нагадуючи про важливі цінності віри та любові.

Читайте також: Нова дата Благовіщення: Що змінилося і як правильно зустріти свято

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев