Радіодиктант національної єдності: відомо дату та текст

news

27 жовтня – у День української писемності та мови об 11:00 відбудеться Радіодиктант національної єдності

Цього року актор й театральний режисер Олексій Гнатковський читатиме на радіодиктанті текст поетеси, перекладачки та лауреатки Шевченківської премії – Катерини Калитко.

Про це стало відомо із публікаціі “Суспільного мовлення”.

“Ми проводимо Радіодиктант національної єдності вже 23-й рік поспіль. Проводимо його не для перевірки знань, а задля об’єднання всіх українців, усіх хто знає і шанує українську мову: як в Україні, так і за її межами. Де б ви не були й чим би не займалися, якщо ви можете знайти час і безпечне місце – долучайтеся до найбільшої унікальної акції єднання на всіх контентах світу,” – заявив член правління Суспільного Мовлення Дмитро Хоркін.

До методичної роботи над радіодиктантом долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Де можна слухати радіодиктант:

  • на Українському Радіо
  • на Радіо Культура
  • наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу “Суспільне Культура”
  • на ютуб-каналі Українського Радіо
  • на фейсбук-сторінках Суспільного

Довідково: Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. За цей час він став найбільшим україномовним “флешмобом”, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Торік радіодиктант написали понад півмільйона людей на всіх шести континентах і навіть наші полярники на дослідницькій станції “Академік Вернадський” в Антарктиді. До цього “флешмобу” долучились і наші військові на передовій.

30 тисяч людей відправили електронні листи і майже 10 тисяч – паперові на перевірку Українському радіо. Редакція отримала листи з усіх куточків України, і навіть з окупованих територій, а ще із понад двадцяти країн. Також багато українців запостили свої тексти із радіодиктанту у соціальні мережі, аби показати, що також долучились до “флешмобу”.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев