Пухнасті злі генії: чому кішки так люблять сидіти на наших ноутбуках

news

Вчені вважають, що тварини зовсім не намагаються привернути нашу увагу чи імітувати наші дії. Їхні справжні мотиви значно більш підступні.

Таємниці котячої поведінки

Століттями люди намагаються ужитися з кішками та розшифрувати їхню поведінку. Часто ми хочемо вірити, що їхня увага є проявом ніжних почуттів, але дослідники мають іншу думку, пише Science Focus.

Секрети котячого магнетизму до клавіатур

Кожен власник кішки знає, що рано чи пізно його улюбленець застрибне на клавіатуру і затишно влаштується на ній. Нам хочеться думати, що це знак їхньої уваги, але наука не має конкретних доказів щодо цієї поведінки.

Доктор Девід Сендс, експерт з психології тварин із понад 25-річним клінічним досвідом, вважає, що кішки не намагаються імітувати нашу поведінку. Хоча деякі дослідження свідчать про здатність котів імітувати людей, у випадку з клавіатурами це не так.

Запах чи щось більше?

Можна припустити, що кішок приваблює запах, який ми залишаємо на ноутбуках. Хоча люди не можуть вловити цей тонкий аромат, наші улюбленці його впізнають. Проте доктор Сендс вважає, що це не єдина причина.

Справжня мета котячих витівок може бути більш підступною. Сендс вважає, що кішки намагаються “витіснити наш запах”, залишаючи власний на клавіатурі. Кішки сприймають світ через нюх, і їхня поведінка демонструє бажання “помітити” свою територію.

Непокірні пухнасті генії

Попри тисячі років співіснування з людьми, кішки залишаються частково дикими. Їхня поведінка демонструє бажання домінувати у своєму просторі. Сендс резюмує, що у котів немає інших причин “захоплювати” наші ноутбуки, окрім бажання показати свою владу над нами та простором навколо.

Джерело: https://focus.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев