Публічна діяльність в умовах війни: хто з депутатів Луцькради служить в ЗСУ, у складі підрозділів тероборони та волонтерить

news

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» продовжує дослідження діяльності депутатів Луцької міської ради навіть в умовах війни. У рамках кампанії започатковано новий цикл тематичних матеріалів, в яких ми розповімо, як депутати в ці складні часи підтримують своїх виборців, допомагають своїм містам та всій країні вистояти. 

Цей матеріал у рамках нової ініціативи «Атестація депутатів. Війна» присвячено публічній діяльності депутатів Луцькради в умовах воєнного стану. Експерти Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу зібрали з публічних джерел та проаналізували інформацію щодо активностей місцевих обранців за період з 24 лютого по 30 квітня 2022 року.

Служба в ЗСУ та у складі підрозділів територіальної оборони 
За період від початку повномасштабної війни в нашій державі троє депутатів Луцької міської ради мобілізовані до складу Збройних Сил України. Серед них представники фракції «Європейська Солідарність» у Луцькраді Юрій Моклиця і Олександр Ніколайчук, а також голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Микола Федік.

Зокрема, 4 березня на своїй сторінці у мережі Facebook голова фракції «Європейська Солідарність» у Луцькій міській раді Юрій Моклиця розмістив публікацію про те, що він склав присягу на вірність українському народу, перебуваючи у складі Збройних Сил України.
«Сьогодні символічний момент для відкриття військового фронту в моєму житті. Саме сьогодні, на п’ятий день перебування у розпорядженні ЗСУ, я склав присягу на вірність Українському народові», – повідомив Юрій Моклиця.

В цей же день, 4 березня, голова фракції ВО «Свобода» в Луцькій міській раді Микола Федік також опублікував на особистій сторінці у Facebook допис про своє входження до складу Збройних Сил України.

«Тепер у ЗСУ кнопки тиснути буду. До перемоги!», – зазначив депутат у дописі.

Також 18 березня на сторінці депутата було розміщено публікацію про звільнення України від «руского міра», успішний спротив російській агресії з боку Збройних Сил України та минулий досвід, який варто врахувати у нинішній війні.

Представник фракції «Європейська Солідарність» в Луцькраді Олександр Ніколайчук також опублікував на своїй сторінці у Facebook допис про своє розташування у складі ЗСУ, ілюстрований фото його бойового підрозділу.

«Всім вітання! Ми десь є. Наш підрозділ дякує всім причетним. Особлива подяка тим, хто допомагає. Все буде добре!», – написав Олександр Ніколайчук.

Разом з тим, в перші дні війни троє представників фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді Андрій Білан, Володимир Пшибельський та Микола Федік виконували функції у складі одного з підрозділів територіальної оборони у місті Луцьку. Про це 1 березня на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив депутат Андрій Білан.

«Разом з колегами депутатами зі «Свободи» та нашими друзями патрулюємо вулиці Луцька. Ця ніч була спокійною», – зазначив депутат.

Волонтерська діяльність депутатів Луцькради
20 із 42 депутатів Луцької міської ради протягом 24 лютого – 30 квітня 2022 року провадили волонтерську діяльність для наближення спільної перемоги у боротьбі з рф і повідомляли про результати такої роботи у публічних джерелах, зокрема, на своїх особистих сторінках у соцмережі Facebook та у засобах масової інформації. Серед таких місцевих обранців – представники фракцій «Громадянський Рух «Свідомі», «За майбутнє», ВО «Свобода», «Європейська Солідарність» та ВО «Батьківщина».

Зокрема, протягом усього періоду від початку війни волонтерську діяльність у Луцьку здійснювали шестеро представників фракції «Громадянського Руху «Свідомі» – Андрій Лучик, Андрій Маруняк, Алла Надточій, Михайло Наход, Валентин Хаймик та Тарас Шкітер. Про свою волонтерську роботу депутати повідомляли на особистих сторінках у мережі Facebook та у засобах масової інформації.

Для прикладу, 10 квітня на сайті ІА «Конкурент» було опубліковано матеріал «І військовим, і цивільним: «Свідомі» розповіли, куди відправили гуманітарну допомогу». У публікації йдеться про те, що депутати Луцькради від партії «Громадянський Рух «Свідомі» долучилися до збору та відправки гуманітарних вантажів у близько 10 населених пунктів на території України.

Схожі публікації на сайті видання з’являлися майже кожного тижня протягом 24 лютого – 30 квітня і продовжують публікуватися.

Разом з тим, 9 квітня на своїй особистій сторінці у соцмережі Facebook депутатка Алла Надточій розмістила допис про долучення «Громадянського Руху «Свідомі» у партнерстві з польськими колегами до облаштування бомбосховищ у Луцьку ліжками з метою створення більш комфортних умов для лучан.

Про гуманітарну допомогу, спрямовану на забезпечення медичних потреб українських воїнів, на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат Михайло Наход. Як йдеться у дописі, відповідну допомогу вдалось залучити представникам «Громадянського Руху «Свідомі» у партнерстві з колегами зі США та Бельгії.

21 березня на особистій сторінці у Facebook голови фракції «Громадянського Руху «Свідомі» Тараса Шкітера з’явилась публікація про передачу продуктів харчування на передову військовими капеланами ПЦУ та представниками Руху «Свідомі».

Про свою волонтерську діяльність в умовах війни в публічних джерелах висвітлювали інформацію п’ятеро представників фракції «За майбутнє» у Луцькій міській раді – Катерина Шкльода, Андрій Разумовський, Оксана Лєщинська, Вікторія Майборода та Роман Кравчук.

Депутатка Катерина Шкльода, яка є директоркою БФ «Тільки разом», протягом усього періоду війни в Україні вирішувала питання збору гуманітарної допомоги та її доставки в різні точки України, де цього найбільше потребують військові та цивільні. Для прикладу, 7 березня на YouTube-каналі телеканалу «Аверс» з’явився сюжет про виділення 30 млн грн від фонду на гуманітарну допомогу.

В рамках функціонування Територіального центру соціального обслуговування у Луцьку допомогою вимушено переміщеним особам під час війни активно займалась голова фракції «За майбутнє» Вікторія Майборода. Про особливості надання допомоги переселенцям з різних міст України, де тривають бойові дії, було опубліковано сюжет на YouTube-каналі телеканалу «Аверс» 24 березня 2022 року.

Про волонтерство працівників будівельної компанії «Інвестор» з метою допомоги Збройним Силам України розповів в одному з інтерв’ю депутат Луцькради із фракції «За майбутнє» Андрій Разумовський, який є директором компанії.

Також на сторінці у мережі Facebook депутатки Оксани Лєщинської було опубліковано допис та відео про отримання автомобіля швидкої допомоги з усім необхідним обладнанням в якості гуманітарної допомоги завдяки співпраці з польськими колегами.

11 квітня на сторінці депутата Романа Кравчука було опубліковано допис про роздачу 200 тонн гуманітарної допомоги від Благодійного Фонду «Добра справа» за період з 1 по 10 квітня. Також депутат розповідає, що спільно з колегами-волонтерами їм вдалось відвідати майже 30 міст з метою розповсюдження допомоги серед цивільного населення.


Пошуком та доставкою гуманітарної допомоги для військових та цивільних займалися протягом лютого-квітня 2022 року усі члени фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді – Андрій Білан, Алла Жупанюк, Володимир Пшибельський та Михайло Щур – за виключенням голови фракції Миколи Федіка, який захищає Україну у складі Збройних Сил.

Зокрема, 24 березня на своїй сторінці у Facebook депутат Андрій Білан повідомив про відправлення гуманітарної допомоги батальйону «Карпатська Січ», який захищав Київ від російських окупантів.

Про збір допомоги батальйону «Карпатська Січ» також повідомляв на своїй сторінці у Facebook ще один депутат Луцькради від ВО «Свобода» Володимир Пшибельський.

Раніше, 8 березня на сторінці Андрія Білана у Facebook також було опубліковано допис про збір дитячого харчування, засобів гігієни та інших речей першої необхідності для цивільного населення України, яке цього потребує.

Ще одна представниця ВО «Свобода» у Луцькій міській раді Алла Жупанюк розповіла 12 квітня на своїй сторінці у соцмережі Facebook про плетіння маскувальних сіток на потребу тероборони та воїнів ЗСУ.

У складі фракції «Європейська Солідарність» в Луцькраді з відкритих джерел стало відомо про волонтерську діяльність Ігоря Гнетньова, Алли Доманської, Ірини Колковської та Миколи Яручика.

Зокрема, депутат Луцькради Ігор Гнєтньов повідомляв на своїй сторінці у мережі Facebook про збір медичної допомоги для прикордонників, а також збір коштів для придбання автівки для потреб медичного пункту одного з прикордонних загонів.

Також про збір гуманітарної допомоги для українських воїнів неодноразово повідомляла на своїй сторінці у мережі Facebook депутатка Алла Доманська. Зокрема, як ідеться у дописі депутатки від 2 квітня, представниця міської громади долучилася до збору та відправлення необхідної допомоги бійцям ЗСУ на Черкащині.

На сторінці Луцького міського осередку політичної партії «Європейська Солідарність» у Facebook 6 квітня повідомили про волонтерську діяльність депутатки міської ради Ірини Колковської. Зокрема, обраниця міської громади на базі свого виробництва здорових продуктів харчування організувала приготування сухпайків для військових.

27 лютого депутат Микола Яручик на своїй сторінці у Facebook опублікував відеозвернення до мешканців Луцької міської територільної громади, у якому розповів про організацію доставок пального та забезпечення інших потреб підрозділів Збройних Сил України.

Представниця фракції ВО «Батьківщина» Ірина Чебелюк як заступниця Луцького міського голови і депутатка Луцькради протягом періоду воєнного стану в Україні постійно публікувала на своїй сторінці у Facebook інформацію про актуальні потреби військових і цивільного населення, контролювала роботу Луцького центрального пункту допомоги, який було створено на базі міської ради.

Участь представників місцевих рад в підрозділах Збройних Сил та територіальної оборони, волонтерська діяльність хоч і не є тими основними функціями, які повинен виконувати депутат, втім, в умовах воєнного стану вклад кожного представника місцевого самоврядуванням є тією необхідною складовою, яка з кожним днем наближає спільну перемогу нашої держави у війні з агресором. Своїми діями обранці міської громади надихають інших громадян, спонукають долучатися до важливої спільної справи. Саме тому експерти ЦПАВК зібрали максимально інформацію про нові неписані функції депутатів Луцької міської ради і продовжать інформувати про результати такої роботи місцевих обранців надалі.

0 Комментариев