Прокуратура Волині протидіє порушенням законодавства в сфері лісокористування

news

Забезпечення в області додержання законодавства у сфері лісокористування, протидія незаконним порубкам лісу, виявлення та розслідування злочинів, вчинених лісівниками, відшкодування державі заподіяних лісопорушеннями збитків – завжди є і будуть пріоритетом роботи правоохоронних органів Волині.

Повідомляє прес-служба прокуратури області.

Прокуратурою Волинської області впродовж минулого та шести місяців 2017 року в сфері охорони та захисту лісу розпочато 20 кримінальних проваджень про незаконні порубки лісу, перевищення службових повноважень, службові підроблення, розтрату майна (кримінальні правопорушення, передбачені ст. 246, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 358, ч. 5 ст. 191 КК України), вчинені посадовцями лісогосподарських підприємств області.

У ході досудового розслідування вказаних кримінальних проваджень слідчими та процесуальними прокурорами проведено понад 30 обшуків, у тому числі за місцем проживання керівників цих підприємств, призначено 44 перевірки, скеровано 29 запитів до іноземних компетентних органів про надання правової допомоги, вилучено понад 15 тисяч документів.

Крім того, вилучено 60 куб. м. не облікованої деревини, проаналізовано інформацію щодо перевезення лісопродукції ПАТ “Укрзалізниця” за останні роки, ініційовано притягнення Волинською митницею ДФС до відповідальності низки суб’єктів господарювання за порушення митних правил.

До суду вже скеровано шість обвинувальних актів, два з яких – щодо керівників лісогосподарських підприємств області, загальна сума збитків у цих провадженнях сягає понад 11 млн. грн.

З метою відшкодування збитків, завданих державі, накладено арешт на майно обвинувачених та заявлено цивільні позови.

Робота правоохоронців задля забезпечення додержання в області законодавства в сфері лісокористування триває. Досудове розслідування кримінальних проваджень про зловживання лісівників перебуває на особливому контролі керівництва прокуратури області.

0 Комментариев